Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі
Мета: вчити дітей порівнювати предмети за довжиною, використовуючи слова довгий, короткий, розвивати увагу, памʼять, мислення, виховувати інтерес до математики через гру.
Мета: учити порівнювати групи предметів, виділяти один предмет з групи, користуватися словами термінами «багато», «мало», «один»; розвивати увагу, мислення, виховувати зосередженість.
Мета: порівняння за розміром «Великий – маленький». Продовжити знайомити з геометричною фігурою «Круг»; вправляти в порівняння предметів за розміром. Закріпити поняття «Один – багато», розвивати дрібну моторику. У конструюванні розвивати уміння викладати з різних матеріалів.
Тема. У замку геометричних фігур
Мета: удосконалювати вміння дітей розрізняти й називати геометричні фігури: круг, квадрат, трикутник; навчати називати їхні ознаки, розвивати пам'ять, логічне мислення, увагу.
Тема. Число та цифра 1. Довжина
Мета: вчити порівнювати предмети за довжиною способом накладання; ознайомити з числом і цифрою; вчити співвідносити кількість і число, розвивати вміння послідовно викладати три предмети за вказівкою дорослого; виховувати уважність; в конструюванні розвивати дрібну моторику рук, складати з маленьких деталей предмети; розвивати мислення та уяву.
Мета: формувати поняття про число та цифру 1, учити співвідносити цифру з кількістю предметів, учити визначати місце розташування предметів відносно один одного, користуватись поняттями «над» «під» «за» «перед».
Мета: ознайомити дітей з числом і цифрою 2; продовжувати вчити порівнювати предмети за кількістю, співвідносити число з цифрою; виховувати самостійність; у конструюванні вчити будувати з різних предметів, розвивати моторику.
Мета: формувати поняття про число і цифру 3; учити співвідносити кількість предметів і цифру, цифру і число; вчити знаходити цифру 3 серед інших цифр. Формувати навички лічби, розвивати кмітливість, пам'ять, логічне мислення.
Тема. Число і цифра 3. Закріплення вміння рахувати предмети та порівнювати множини.
Мета: ознайомити дітей з цифрою 3; продовжувати вчити порівнювати предмети за кількістю, співвідносити число з цифрою; закріплювати вміння рахувати предмети та порівнювати множини; розвивати увагу, пам'ять.
Мета: розвивати вміння орієнтуватися у просторі, вправляти у вмінні вживати слова: вгорі – внизу, праворуч – ліворуч; розвивати увагу, пам'ять, мислення.
Мета: дати поняття товстий — тонкий; вчити розрізняти предмети за товщиною; закріпити кількісну і порядкову лічбу; розвивати логічне мислення, уяву, фантазію.
Тема. Порядкова лічба. Часові відношення: раніше, пізніше, потім
Мета: вчити дітей порядкової лічби; розвивати вміння давати порядковий номер; закріпити кількісну лічбу;виховувати вміння порівнювати предмети за величиною; розвивати вміння знаходити однакові ознаки предметів; виховувати уважність.
Мета: Ознайомити дітей із числом і цифрою 4; Розвивати вміння лічити предмети в межах чотирьох; Закріпити вивчені раніше геометричні фігури; Вчити порівнювати предмети за формою, розміром.
Мета: закріплювати назви геометричних фігур, вміння порівнювати їх за зовнішніми ознаками; розвивати спостережливість, мислення, пам'ять; виховувати інтерес до математики.
Тема. Закріплення. Колобок на новий лад
Мета: закріпити назви геометричних фігур, вміння порівнювати предмети за довжиною та шириною, орієнтуватись у просторі; розвивати логічне мислення, пам'ять.
Тема. Рахунок, геометричні фігури, число і цифра
Мета: удосконалювати навички просторової орієнтації; вправляти в порівнянні предметів за формою; закріплювати знання про цифри як символ, що позначають кількість предметів.
Мета: Продовжувати вчити дітей лічити предмети в межах 4, добирати відповідну цифру. Закріпити поняття «більше», «менше», «стільки ж». Розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення.Розвивати вміння порівнювати множини предметів. Виховувати самостійність.
Дидактична гра «Де, Куди, Звідки"
Мета: повторити та закріпити навички орієнтації в просторі. Вміння визначати місце розташування предмета, виховувати логічне мислення, увагу.
Мета: ознайомити дітей з геометричною фігурою «прямокутник», пояснити, у чому схожість та відмінність прямокутника і квадрата, закріпити назви геометричних фігур; розвивати спостережливість, мислення.
Тема. Цифра 5
Мета: формувати уявлення про число і цифру 5; ознайомити з утворенням числа 5 вправляти в назвах суміжних чисел; продовжувати учити лічби в межах 5; закріпити вміння орієнтуватися в просторі.
Тема. Куб. Куля
Мета: Закріплювати назви геометричних фігур; формувати уявлення про куб і кулю; вчити відрізняти об`ємні фігури від плоских.
Гра. На який предмет схожа геометрична фігура
Мета: закріплювати знання про геометричні фігури; розвивати уважність.
Мета: продовжувати вчити дітей рахувати кількісною лічбою, відносити останній числівник до всієї групи перелічуваних предметів; учити конструювати з паличок корабель; засвоювати поняття «праворуч», «ліворуч»; розвивати увагу, кмітливість, мислення.
Мета: продовжувати вчити дітей порівнювати предмети за довжиною; рахувати в межах 4; закріплювати знання про геометричні фігури; закріпити навички орієнтування в просторі (зліва, з права, зверху, знизу, по середині); продовжувати навчитися порядкової лічби.
Мета: продовжувати уточнювати та закріплювати знання про геометричні фігури; вправляти в кількісній лічбі, умінні порівнювати предмети за висотою, довжиною, кількістю; розвивати спостережливість, уяву, пам'ять, логічне мислення.
Тема. На допомогу Червоній Шапочці
Мета: продовжувати вчити дітей рахувати кількісною лічбою в межах 5; навчати рахувати у зворотному напрямку; порівнювати предмети за величиною (найбільший, менший, найменший); порівнювати предмети за кількістю.
Тема. Об’ємні та плоскі геометричні фігури
Мета: Вчити розрізняти об'ємні й плоскі фігури. Формувати в дітей уміння виявляти й порівнювати властивості предметів, знаходити спільну властивість групи предметів.