top of page

Чомусики

Екопростір розвитку дитини

Предметний світ/соціальний світ

Тема. Я один такий на світі.

Мета: формувати у дітей розуміння того, що всі люди різні, відрізняються характерними особливостями зовнішнього вигляду; розвивати позитивне ставлення до себе.

Тема. Мої емоції

Мета: Ознайомити дітей зі світом емоцій.

Вчити дітей розпізнавати емоції у людей, які їх оточують, розуміти їх почуття. Дати розуміння, що від наших вчинків залежить настрій та почуття інших людей. Конструювання іграшки смайлу з паперу. 

Тема. Користь вітамінів

Мета: формувати у дітей ціннісне ставлення до свого здоров`я; поглиблювати знання про корисність овочів і фруктів, закріпити вміння відрізняти корисну та шкідливу їжу.

Тема. З лану до столу

Мета: формувати уявлення про працю хліборобів, про те як зростають злакові; ознайомити дітей з процесом виготовлення хліба, про те як він потрапляє до магазинів. Розширити знання про професії: комбайнер, тракторист, пекар. Вчити цінувати працю, поважати людей які його вирощують. 

Тема. Професія кухар

Мета: ознайомити дітей з професією кухаря, кондитера, пекаря, сушиста, їхніми професійними діями, предметами-помічниками, необхідними для праці, формою одягу кухарів; розвивати дрібну моторику рук; виховувати інтерес та повагу до праці кухарів.

Тема. Природа України

Мета: розширити знання дітей про рослинний і тваринний світ України. Закріпити поняття жива - нежива природа.

Тема.  Подорож до осіннього парку

Мета: навчати дітей визначати прикмети осені, закріплювати знання про прикмети осені. Формувати уявлення про особливості парку, визначати,  що знаходиться в парку, його значення для відпочинку людей.Ознайомити дітей з технікою ліплення: від'єднання частинок від цілого та розгладжування пластиліну по поверхні. 

Тема. Осінні клопоти у рідному місті 

Мета: продовжувати знайомити дітей з осінніми роботами з упорядкування вулиць, парків міста; учити добирати синоніми; вправляти в умінні давати відповіді на запитання повним реченням; удосконалювати практичні навички виконання малюнка штампуванням; розвивати уміння вдаватися до розумових дій, виявляти творчість.

 

Тема: Кому потрібне Сонечко

Мета: розширити та систематизувати знання про сонце (світить, гріє, дарує тепло); підвести до розуміння того, що всьому живому необхідне сонце; закріпити знання про вплив сонця на життя людей, тварин, рослин; розвивати інтонаційну виразність мовлення під час читання заклички; виховувати естетичне почуття.

Тема. Бережи ліс

Мета: продовжувати формувати знання про ліс;  виховувати у дітей основи екологічно – доцільної поведінки; дбайливе  ставлення до рослин і тварин.

Тема: Побутові прилади

Мета: вчити дітей називати предмети побутової техніки; збагачувати уявлення дітей про їх призначення та роль у житті людей; підвести до розуміння того, для чого людина постійно вдосконалює предмети; розширити знання про техніку безпеки при поводженні з електроприладами.

Тема. Одяг

Мета:  Уточнення назв і призначень предметів одягу, взуття.  Розвиток логічного мислення, уваги та пам'яті.  Виховання акуратності, охайності, дбайливого ставлення до предметів одягу. Уточнення призначень предметів одягу для кожного сезону.

Тема. Книга

Мета:  Закріпити знання дітей про книгу та її значення у житті людини. Продовжувати формувати розуміння, що до книги треба ставитися дбайливо. Виховувати інтерес та любов до книги.  В аплікації вчити виготовляти закладки до книжки, створювати за власним задумом орнаменти для їх оздоблення.

Тема. Корисна їжа

Мета: Продовжувати виховувати свідоме ставлення до свого здоров'я, навчати дітей цінувати його та дбати про нього. Розширювати знання дітей про те, що є корисним, а що — шкідливим для їхнього здоров'я. Формувати елементарне уявлення про вітаміни та їхнє значення для здоров’я  людини.

Тема. Професії
Мета: продовжити знайомити дітей з працею дорослих, розширити знання про те, що люди різних професій працюють для загального добра. Виховувати шанобливе ставлення до людей різних професій.

 

Тема. Хустка
Мета: продовжувати ознайомлювати з елементами українського народного одягу. Розширити знання про характерні особливості хустини про її оберегову функцію, застосування і призначення. Вправляти дітей у виборі елементів до візерунка та підборі кольорів.

 

Тема. Очі

Мета: сприяти розвиткові мислення, уваги, мовлення; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров'я, бережне ставлення до очей; ознайомлювати дітей з оком, як органом зору. Розкрити значення зору для сприймання навколишнього світу. Ознайомлювати дітей з профілактичними заходами охорони зору, дати поняття про гострі. Закріпити знання про значення зору. Збагачувати словник.

 

Тема. Ніс

Мета: познайомити дітей з органами дихання. Закріпити уявлення про те, що повітря зігрівається в носі та в легені надходить теплим (війки, які знаходяться в носі виконують захисну функцію). Закріпити знання дітей про те, що корисно і шкідливо для органів дихання. Продовжувати роботу по формуванню культурно-гігієнічних навичок.

Тема. Зуби

Мета: ознайомити дітей зі значенням зубів для організму людини, вказати на необхідність дбайливого ставлення до зубів, ознайомити дітей з правилами користування зубною щіткою, дати уявлення про продукти, що є корисними для зубів, і про ті, які спричиняють їх захворювання; про те, чому і як потрібно доглядати за зубами. прищеплювати культурно-гігієнічні навички.

Тема. Рушничок

Мета: знайомити дітей із народним оберегом — рушником, його значенням у народних святах та обрядах; виховувати інтерес до народного декоративно-прикладного мистецтва, патріотичні почуття через знайомство з народним оберегом — рушником; розвивати в дітей дрібну моторику рук, образне мислення, відчуття форми та кольору.

 

Тема. Весняні клопоти

Мета: поглиблювати та збагачувати знання про трудові дії та процеси, якими займаються навесні  (у полі, садах, на городі); уточнити поняття про різні види рослин та місце їх зростання (вирощування); закріпити в словнику назви трудових дій, пов’язаних із весняною порою року.

 

Тема. Праця двірника

Мета: виховувати повагу до праці дорослих, підвести дітей до розуміння про користь і необхідність праці двірника; вчити поважати чужу працю; розвивати інтерес до професії, бажання наводити порядок, берегти природу рідного краю.

Тема. Безпека на дорозі

Мета: узагальнити знання дітей про правила дорожнього руху, про призначення дорожніх знаків. Закріплювати правила дорожнього руху; формувати основні правила поведінки у громадському транспорті, бути відповідальним та стриманим у своїй поведінці.

 
bottom of page