top of page

Чомусики

Комунікативний розвиток особистості

Тема. Я - хлопчик, Я - дівчинка

Мета: підтримувати у дітей прояви  самоусвідомлення (імена, стать); продовжувати вчити давати відповіді на питання, добирати слова-рими; стимулювати вживання речень зі сполучником "а"; під час пластичного образотворення нагадати прийоми ліплення; розвивати фонематичний слух, уяву, творчі здібності.

 

Тема. Моя улюблена іграшка

Мета: навчити дітей описувати іграшки за зразком вихователя; розвивати зв`язне мовлення, мовленнєвий апарат, увагу, пам`ять; вправляти в умінні добирати епітети до запропонованих іменників - назв іграшок; вживати узагальнювальні слова.

Тема.  Вірш Г. Демченко "Скаже зайчик"

Мета: учити дітей емоційно відгукуватися на образний зміст і поетичну форму вірша; розвивати мовленнєво-творчі здібності.

 

Тема. Осінь завітала вже до нас

Мета: навчати дітей складати описові розповіді за допомогою мнемо таблиці, вправляти у вживанні повних речень у розповіді в утворенні складних слів; утворювати прикметники від іменників.

Тема. Вивчення вірша М. Сингаївського "Вересень"

Мета: вправляти дітей у запам'ятовуванні вірша за допомогою мнемотаблиці; розвивати інтонаційну виразність мовлення.

 

Тема. Осінні клопоти

Мета: розширити знання дітей про особливості трудових дій у сільській місцевості восени; збагачувати словник назвами знарядь праці, транспорту, який використовується в процесі цих робіт; активізувати вживання дієслів (трудових дій); розвивати допитливість, творчі здібності; виховувати шанобливе ставлення до сільськогосподарської праці.  

Тема. Золота осінь. Жовтень.

Аплікація: дерево восени

Мета.  Вчити правильно називати явища природи; формувати вміння будувати відповіді до поставленого питання, граматичний лад мовлення; спонукати до постановки розповіді за картиною. Виховувати естетичні почуття від сприймання краси осінньої природи.

Розвивати вміння створювати композицію. Розвивати дрібну моторику, творчу уяву, мислення. Виховувати цікавість до занять з аплікації.

Тема. Гриби у лісі

Мета: познайомити дітей зі спорідненими словами; сприяти збагаченню та активізації словника дієсловами, які відповідають на питання "що роблять?"; вправляти в добиранні рими до віршів - добавлянок; розвивати увагу, творчі здібності. 

Тема. Вірш М. Пономаренко «Киця йшла гуляти в сад»

Мета: учити під час слухання вірша бути уважним слухачем; аналізувати вчинки, придумувати свої історії.

Тема. Куди поспішала мураха

Мета: вчити дітей слухати та розуміти зміст казки, удосконалювати навички переказу за малюнками до казки; розвивати увагу, уяву, образне мислення та зв'язне мовлення, удосконалювати виразність мовлення; розширити знання дітей про життя комах; виховувати інтерес та дбайливе ставлення до живої природи; сприяти розвитку мовленнєвої активності. 

Тема.   Вивчення вірша "Три лисички" Малювання "Лисичка"

Мета: продовжувати вчити дітей слухати й розуміти зміст вірша. Вчити відтворювати окремі фрази за допомогою навідних запитань дорослого; розвивати увагу, мислення, сприймання, пам'ять. Виховувати інтерес до літератури.

Продовжувати знайомити дітей з техніками нетрадиційного малювання.Виховувати творче ставлення до роботи, акуратність.

Тема. Кого зустрів їжачок у лісі

Мета:  розвивати зв’язне мовлення;  уміння складати короткі описові розповіді; збагачувати активний словник іменниками: зайчик, білочка, їжачок, ведмідь; вправляти у правильному вживанні іменників з прийменниками: на, під, біля, в;  вправляти у вживанні присвійних прикметників «заячий; білячий; ведмежий».

Тема. Вивчення вірша П. Воронька "Їжачок-хитрячок"

Мета: продовжувати учити дітей слухати й розуміти зміст вірша, вивчити його за допомогою мнемотаблиці; розвивати вміння відповідати на запитання за змістом вірша; виховувати бажання слухати та вивчати вірші.

 

Тема. Знайомство с творчістю Платона Воронька. Вивчення вірша

Мета: дати знання про те, що у кожної людини е своя мала батьківщина;  пояснити значення «Батьківщина»; вчити виразно читати вірш та запам’ятовувати його; розвивати інтонаційну виразність мовлення; виховувати любов до свого рідного краю.

Тема. Пасажирський транспорт

Мета: уточнити знання дітей про пасажирський, транспорт; наземний, підземний, повітряний, водний транспорт; навчати складати розповідь за сюжетною картинкою;  збагатити словник дітей іменниками, прикметниками, дієсловами за темою.

 

Тема. Магазин одягу

Мета: розширити знання дітей про предмет одягу; закріпити знання про матеріал, з якого шиють одяг; вчити дітей складати розповіді – описи за зразком вихователя; спонукати дітей до вживання узагальню вального слова «одяг». У малюванні розвивати естетичне сприйняття світу; виховувати інтерес до декоративного мистецтва; закріпити вміння малювати вушними паличками.

Тема. Зима

Мета: розширювати знання дітей про зиму;  уважно слухати  вірш; стимулювати у дітей вживання повних речень; закріплювати вміння утворювати складні спільнокореневі слова.

Тема. Погода взимку

Мета: удосконалювати знання дітей про характерні ознаки зими; розвивати зв’язне мовлення, пізнавальну активність, логічне мислення; навчати складати описові речення, утворювати прикметники.

Тема. Складання розповіді за картиною

Мета: продовжувати вчити дітей складати невелику описову розповідь за сюжетною картиною з допомогою та за зразком вихователя; формувати у дітей навички зв’язного мовлення та продовжувати вчити уважно розглядати картину.

Тема. Країна ввічливості
Мета: Учити дітей вживати слова вітання та подяки, проявляти співчуття, викликати бажання допомогти, проявляючи при цьому радість і доброзичливість; розвивати мовлення та вміння висловлювати свої думки.

 

Тема. Гігієна
Мета: Закріплювати знання дітей про предмети гігієни, їх назви та призначення; удосконалювати вміння відповідати на запитання повними реченнями ; активізувати активний словник дітей іменниками-назвами предметів гігієни, словами-діями, антонімами.

 

Тема. Спорт

Мета: познайомити дітей із зимовими видами спорту; уточнити назви спортивного інвентарю; закріпити вміння утворювати відносні прикметники; удосконалювати вміння будувати речення; поповнювати активний словник дітей.

 

Тема. На гостини до зими

Мета: систематизувати уявлення дітей про зиму, зимові явища; вправляти дошкільнят в узгодженні іменника з прикметником; розуміти асоціативні зв'язки та вміти порівнювати; збагачувати словник дітей іменниками, прикметниками.

Тема. Посуд

Мета: продовжувати вчити предмети посуду, їх призначення, розрізняти предмети за характерними ознаками.

Тема. Мій будинок

Мета: формувати уміння правильно вживати й утворювати назви приміщень за їх призначенням; збагачувати мовлення дітей словами-назвами житла тварин; учити відповідати на запитання повним реченням; продовжувати вчити дітей складати розповідь за кількома об’єктами, використовуючи власний досвід.

 

Тема. Тарас Шевченко. Вивчення вірша «Встала Весна»

Мета: познайомити дітей про життєвий та творчий шлях Т.Г.Шевченка. Виховувати любов до краси поетичного слова, викликати бажання  вивчати твори поета, розуміти їх зміст.

Тема: Весна

Мета:  продовжувати розширювати знання дітей про живу та неживу природу, про весняні явища, вчити дітей складати описи природи, використовуючи опорні картинки. Розвивати у дітей фонематичний слух, увагу, уяву, пам'ять, творче мислення.

Тема. Птахи

Мета: продовжувати ознайомлювати дітей із птахами, вчити розрізнювати птахів за зовнішніми ознаками та звичками. Вчити утворювати іменники назви дитинчат птахів. Розвивати мову, спостережливість.

Тема. Життя диких тварин навесні 

Мета: поширити уявлення дітей про характерні особливості сезонних змін у природі; закріпити знання назв диких тварин; стимулювати вживання повних речень; продовжувати складати описову розповідь за допомогою мнемо таблиці «Дикі тварини».

bottom of page