Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі
Мета: продовжувати поглиблювати знання про людину; ознайомлювати з основними частинами тіла; вчити знаходити, показувати в себе, в іншого та на малюнку названі частини тіла: голову, руки, ноги, тулуб, живіт, обличчя (очі, ніс, рот, язик, губи, зуби, вуха); збагачувати активний та пасивний словник лексичними засобами відповідно до теми; формувати мовленнєву увагу.
Тема. Частини доби (день, ніч)
Мета: вчити орієнтуватися у часі: день, ніч; формувати вміння аналізувати, порівнювати; збагачувати активний та пасивний словниковий запас; розвивати розуміння мовлення, пізнавальні процеси (увагу, сприймання, пам’ять, мислення).
Мета: збагачувати активний та пасивний словниковий запас; формувати вміння сприймати, розрізняти предмети за поняттями «великий – маленький» та групувати їх за даними ознаками; формувати вміння аналізувати, порівнювати; розвивати розуміння мовлення, пізнавальні процеси (увагу, сприймання, пам’ять, мислення).
Мета: формувати вміння розрізняти їжу за допомогою різних аналізаторів, користуватися словами (якщо можливо) «солодкий», «кислий»; формувати розуміння понять: високо – низько; формувати вміння аналізувати, порівнювати; збагачувати активний та пасивний словниковий запас; розвивати пізнавальні процеси (увагу, сприймання, пам’ять, мислення).
Мета: вчити аналізувати та порівнювати предмети за висотою, закріплювати поняття: «високий», «низький» та вводити їх до активної лексики; розвивати психічні процеси та мовлення.
Мета: формувати поняття «широкий – вузький»; формувати вміння аналізувати та порівнювати предмети за розміром; розвивати увагу та вміння повторювати за показом педагога або дорослого і накладати однакові за розміром предмети один на одній та різні за довжиною предмети (смужки).
Тема. Довгий – короткий – однакові
Мета: формувати поняття «довгий – короткий – однакові»; формувати вміння аналізувати та порівнювати предмети за довжиною; розвивати увагу та вміння повторювати за показом педагога або дорослого і накладати однакові за довжиною предмети один на одній та різні за довжиною предмети (смужки).
Мета: формувати вміння групувати предмети за величиною (великий – маленький); аналізувати, порівнювати, узагальнювати; розвивати увагу, пам’ять, мислення, сприймання, мовлення.
Мета: навчити розрізняти та називати основні кольори; вчити групувати предмети за кольором; розвивати вміння аналізувати, порівнювати та класифікувати.
Тема. Об’ємна геометрична фігура (куля)
Мета: формувати уявлення про об’ємну геометричну фігуру – кулю, вчити розпізнавати її серед інших об’ємних фігур та предметів.
Тема. Один – багато. Вгорі – внизу (високо - низько)
Мета: формувати вміння сприймати, розрізняти, виокремлювати «один – багато» предметів за словесною вказівкою; формувати вміння розкладати вказану кількість предметів (один – багато); формувати розуміння понять «вгорі – внизу» («високо – низько»), вміння аналізувати, порівнювати; збагачувати активний та пасивний словник; розвивати увагу, пам’ять, мислення, сприймання, мовлення.
Мета: ознайомлювати з числом 1; формувати вміння співвідносити одиницю з кількістю предметів; вчити розуміти та відповідати на запитання «скільки?», використовувати числівник «один»; вчити прийомам накладання і прикладання; закріплювати поняття «один – багато».
Мета: продовжувати вчити розрізняти площинну геометричну фігуру (трикутник) серед інших, продовжувати формувати вміння обстежувати фігури шляхом накладання фігур, розрізняти геометричну фігуру за розмірами та кольорами, співвідносити площинну фігуру з предметом; формувати зорове та дотиково-рухове сприймання, увагу, пам’ять, мислення та мовлення.
Тема. Зимовий одяг, взуття та головні убори
Мета: збагачувати пасивний та активний словник лексичними засобами відповідно до теми; закріплювати узагальнювальні поняття з даної теми; повторити та закріпити знання основних кольорів; удосконалювати вміння підбирати однакові предмети; формувати вміння узагальнювати, групувати предмети за певною ознакою, добирати до них узагальнювальне слово; розвивати увагу, логічне мислення, памʼять.
Мета: збагачувати та розширювати словниковий з даної теми, вчити узгоджувати слова між собою; розширювати, узагальнювати та уточнювати знання дітей про різні види посуду, його призначення, як його застосовують; формувати виокремлювати задані предмети з поданих; вчити викладати предмети орієнтуючись на зразок; закріпити розуміння поняття «пара» та вміння його пояснити; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, зорове сприймання та мовлення; виховувати посидючість, зацікавленість та вміння доводити справу до кінця.
Мета: продовжувати збагачувати та поглиблювати пасивний і активний словник лексичними засобами відповідно до теми; ознайомлювати з правилами безпеки під час використання побутової техніки; формувати вміння згадувати предмет за його деталями;
розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення, зорове сприймання, мовлення; виховувати інтерес та дбайливе ставлення до побутової техніки.