Сенсорно-пізнавальний простір
Мета: Вчити дітей викладати з LEGO промінці до сонечка, хмаринку з краплинками та травичку. Розвивати дрібну моторику рук; формувати сенсорні основи сприймання. Виховувати бажання конструювати.
Тема. Веселе конструювання
Мета: залучати дітей до конструктивно-будівельних ігор,
заохочувати малят до спільної діяльності та спонукати до спорудження нескладних будівель; учити дітей елементарним будівельним прийомам (рівно класти цеглинку, щільно прикладати одну до одної тощо); розвивати дрібну моторику, увагу, мислення, вміння орієнтуватися в просторі; виховувати інтерес до конструювання, уміння доводити розпочату справу до кінця.
Мета: Ознайомити дітей з геометричними фігурами: квадратом та кругом; формувати вміння обводити пальцем контури предметів; розвивати сприйняття форм і предметів; закріплювати назви кольорів; розвивати мислення, уважність.
Мета: продовжити знайомити дітей зі свійськими птахами. Збагатити словник дітей на тему. Формувати стійке уявлення про форму, колір геометричних фігур; вправляти у звуконаслідуванні; продовжувати вчити виконувати будівництво з будівельного матеріалу; розвивати мислення, зорове та слухове зосередження, дрібну моторику, координацію.
Мета: Спонукати дітей до створення побудов, за допомогою засвоєних засобів конструювання; закріпити вміння розрізняти та називати будівельний матеріал; розвивати пошукову діяльність, експериментувати; вміння дітей самостійно втілювати власний задум, використовувати споруду для обігрівання, виховувати дбайливе ставлення до тварин.
Мета: закріпити знання дітей про зимуючих птахів; учити дітей планувати будівлю на площині стола та прикладати кубик до кубика за зразком, називати деталі та споруду; розвивати дрібну моторику рук, окомір, уміння орієнтуватися на площині; виховувати інтерес до конструювання; виховувати дбайливе ставлення до птахів, викликати бажання їх годувати.
Мета: закріпити навичку з'єднання деталей та вибудовувати їх у лінію; закріпити назви деталей; познайомити з ритмічним чергуванням у будівництві губки (на коротку, вузьку сторону); розширювати словниковий запас; виховувати працьовитість та охайність.
Мета: Ознайомити дітей зі способом виготовлення штучного снігу; дати можливість створити його власноруч; розвивати пізнавальний інтерес у процесі дослідницької діяльності.
Мета: збільшувати інтерес малят до образотворчих занять; формувати бажання вдосконалювати свої попередні роботи; закріплювати назви будівельного матеріалу, форми; заохочувати дітей добирати будівельний матеріал та будувати з нього ліжко; розвивати естетичний смак, вміння гратися побудовою; виховувати наполегливість, готовність до співпраці та взаєморозуміння.
Мета: продовжувати ознайомлювати дітей з будівельним матеріалом
(конструктор Лего), зацікавлювати ним; заохочувати бавитися будівельним матеріалом, вчити будувати з нього споруди, а після гри складати на місце; учити виконувати вказівки дорослих; викликати у дітей позитивні емоції; розвивати творчість, уяву.
Мета: вчити дітей порівнювати предмети за розміром (великий, маленький); за кольором, за формою; розвивати пам'ять, увагу, мислення; виховувати зосередженість.
Мета: спонукати складати невеликі розповіді емоційного забарвлення; заохочувати до поєднання кількох споруд в одну велику композицію, продумуючи при цьому їх просторове розміщення; удосконалювати вміння створювати різні за призначенням споруди; розвивати творчу уяву; виховувати працелюбність, наполегливість.
Мета: розвивати в дітей естетичний смак, уміння сприймати предмет у цілому; учити розміщувати геометричні фігури (круги, квадрат, трикутники), як елементи оздоблення, по середині великого квадрата-ковдри, на його кутах, з боків; підтримувати спонтанні прояви творчості під час самостійного добирання елементів оздоблення та їхнього компонування; виховувати позитивне ставлення до результатів своєї справи.
Мета: закріпити у дітей поняття "широкий-вузький"; удосконалювати вміння вибирати цеглинки із ряду інших предметів; закріплювати вміння порівнювати предмети за розміром та кольором; розвивати орієнтування на площинні, увагу та вміння повторювати дії за показом дорослого; викликати інтерес до конструювання; виховувати старанність, зосередженість.
Мета: закріпити уявлення дітей про основні кольори; продовжувати ознайомлювати із поняттям "великий - менший - найменший", "високий - низький"; навчати розрізняти та групувати предмети за зовнішніми ознаками: кольором, величиною; розвивати дрібну моторику, увагу, пам'ять, мислення, фантазію.
Мета: Розвивати у дітей дрібну моторику пальців рук, увагу та уяву, мовлення; закріплювати назви кольорів і форми предметів.
Мета: Розвивати у дітей дрібну моторику пальців рук, уяву, увагу, мовлення, мовне дихання, чуттєве сприйняття, фантазію, сенсорне пізнання, посидючість; закріпити знання дітей геометричних фігур, викликати у дітей бажання гратися з манною крупою.
Мета: Вчити дітей добирати предмети за кольором; закріплювати назві кольорів; розвивати дрібну моторику рук, зорову пам’ять; виховувати уважність, старанність.
Мета: закріплювати у дітей навички конструювання, розвивати вміння будувати перекриття, розвивати творчу уяву, самостійність, старанність.
Мета: закріпити знання дітей про плоскі геометричні фігури (квадрат, круг); ознайомити дітей з об'ємними геометричними фігурами (куб, куля); вчити розрізняти плоскі та об'ємні фігури; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, класифікувати предмети за формою і розміром; закріпити кольори (синій, червоний); розвивати увагу, мислення, пам'ять, мовлення.
Тема. Країна геометричних фігур
Мета: закріпити в дітей знання про об'ємні геометричні фігури: куля, куб; вміння порівнювати предмети за формою; вчити дітей виділяти відмінність предметів; розвивати увагу, мислення, кмітливість; спонукати дітей робити елементарні висновки; виховувати інтерес до дослідів.