Предметний світ
Мета: формувати в дитини вміння уважно слухати розповідь дорослого; залучати до спільних видів діяльності; відповідати на запитання дорослого; ознайомити дитину з властивостями льоду (твердий, холодний, слизький, крихкий); ознайомити дитину з тіньовим театром; розвивати мислення, мовлення, спостережливість.
Мета: ознайомити дитину з ялинкою, її зовнішнім виглядом, будовою; дати знання про те, що в ялинки замість листя голки, вони зелені й колючі; формувати інтерес до об’єктів живої природи; вчити ліпити предмети простої форми (кульки) за допомогою різних прийомів ліплення: відкривання та скочування між пальцями круговими рухами; розвивати дрібну моторику, зосередженість і спостережливість.
Тема. Доброта найбільша цінність нашого життя
Мета: формувати уявлення дитини про моральні якості людини, сприяти їхнім проявам у повсякденному житті, закладати основи духовності; стимулювати пізнавальну активність, мислення, збагачувати словник. Виховувати потребу в регулюванні своєї поведінки за свідомо засвоєними морально-етичними нормами; доброзичливі, дружні стосунки; формувати інтерес до мистецтва; учити передавати форму в ліпленні, ліпити предмети простої форми (кульки) за допомогою дій - відривання, скочування, сплющування, проробляючи деталі пальчиком та стеком; формувати розуміння ігрових завдань дорослого та володіння способами їх розв’язання.
Мета: продовжувати поглиблювати знання дитини про зимові явища природи; формувати поняття "далеко-близько" та вміння аналізувати та порівнювати предмети за величиною; закріпити назви предметів та узагальню вальне поняття; розвивати мовлення дитини, увагу, пам'ять, мислення, уяву, а також розвивати дрібну моторику пальців рук; виховувати бажання говорити правильно, пізнання до нового.
Мета: формувати вміння співвідносити предмет із його словесним позначенням; формувати словник на тему; навчати орієнтування у схемі власного тіла; вчити розрізняти поняття «дівчинка-хлопчик»; дізнаватися до якої статі належить сама дитина; продовжувати вчити дитину діяти за поетапним показом: скочувати з пластиліну кульки та з’єднувати їх один з одним у визначеному порядку; закріпити знання про величину, про просторове розташування предметів; формувати інтерес до роботи із пластиліном; розвивати дрібну моторику; виховувати самостійність.
Тема. Дівчатка та хлопчики прикрашають рукавицю
Мета: вчити дітей орієнтуватись у визначенні протилежної статі, знати свою статеву належність, власне ім’я, закріплювати статеве самоусвідомлення за певними ознаками: одяг, зачіска, ім’я; продовжувати вчити дітей відщипувати маленькі шматочки пластиліну від шматка і скочувати їх в кульки, прикріплювати на основу, розташовувати пластилінові кульки на рівній відстані друг від друга; прикладати до тла і прикріплювати (притискати) пальчиками.
Мета: поглиблювати знання дітей про одяг, ознайомлювати з поняттям «горизонтально»; показувати як правильно та акуратно використовувати фарби; формувати вміння проводити горизонтальні лінії пензлем; розвивати спостережливість; естетичний смак, творчу уяву; виховувати охайність.
Мета: Ознайомити дитину з будинком, де мешкає її родина; розширювати уявлення про облаштування квартири та призначення кімнат; відповідати на запитання дорослого; поповнити лексичний запас іменниками - назвами предметів меблі (диван, крісло, стіл, стілець, ліжко, шафа); закріпити поняття "низький", "високий"; розвивати мовлення дітей, пам’ять, мислення.
Мета: дати дітям знання про назви пальців та їх призначення; продовжити ознайомлювати дітей з нетрадиційною технікою малювання (пальчиками та долонькою); продовжувати вчити дітей уважно слухати та розуміти віршований текст; вчити відповідати на запитання дорослого; повторювати за ним слова віршів; розвивати зв’язне мовлення, увагу, дрібну моторику пальців рук; виховувати інтерес до художнього слова, вміння слухати дорослого, а також охайність, зосередженість, естетичний смак.
Тема. Знайомство з професією лікарі
Мета: Ознайомити дітей з працею лікаря, з найбільш характерними діями лікаря під час огляду дітей та надання їм першої медичної допомоги; закріплювати вміння розкочувати пластилін у різні способи, ліпити стовпчики, кульки та сплющувати круглу форму з обох боків; розвивати інтерес до ліплення; розвивати дрібну моторику пальців рук, увагу, уяву; виховувати старанність, співчуття до хворих, бажання турбуватися про них; виховувати любов та вдячність до праці лікаря.
Мета: навчати дітей дбати про своє здоров'я, турботливо ставитися до свого тіла та організму; прищеплювати культурно-гігієнічні навички; продовжувати збагачувати активний словник дітей прикметниками, дієсловами; розвивати зв'язне мовлення, пам'ять, мислення, пізнавальну активність; виховувати бажання й уміння піклуватися про своє здоров'я.
Тема. Предметна діяльність: "Весняний Дощик"
Мета: вчити дітей викладати із підручних матеріалів хмаринки та дощик; розвивати дрібну моторику рук, пам'ять, увагу, фантазію; виховувати бажання конструювати. Розвивати емоційність та образність сприйняття музики через рухи.
Тема. Ластівки, малювання
Мети: вчити дітей малювати нетрадиційним способом (кришечками, ватними паличками, ребром долоні); зображувати птахів шляхом натиску на кришечку; створювати малюнок по всій поверхні паперу; розвивати творчу уяву, мислення, дрібну моторику.