top of page

Малята

Екопростір розвитку дитини

Природний світ: дитина у світі природи

Пізнавально-дослідницька діяльність

Тема. Погода рання осінь. Ліплення «Краплинки»

Мета: вчити дітей розрізняти й називати ознаки ранньої осінньої погоди, ознайомити з характерними ознаками осені «дощ», «вітер», «сонячна погода восени», вчити скочувати маленький шматочок пластиліну двома пальчиками та розподіляти на аркуші паперу.  

Тема. Пригоди Хмаринки. Утворення дощу.

Мета: познайомити з причиною утворення дощу; формувати пізнавальний інтерес до природи; спонукати до експериментування; розвивати спостережливість, творчі здібності; сприяти створенню радісного емоційного настрою.

Тема. Ліс. Малювання технікою "Монотипія"

Мета: розширити знання дітей про зміни в природі восени в лісі; познайомити з будовою дерева, куща (стовбур, кора, гілки, листочки, коріння) дерево, кущ живиться водою; дати поняття різниці між кущем та деревом; вчити малювати ліс, за допомогою відбитку листочком (природним матеріалом), наносити фарбу пензлем; розвивати творчість, естетичний смак, виховувати охайність.

Тема. Осінні плоди дерев та кущів. Малювання методом «Тичка»

Мета: збагатити знання про осінні плоди дерев та кущів (каштани, жолуді, шишки, горобина, калина), учити розрізняти їх за зовнішнім виглядом,  та правильно називати, дати розуміння, на яких деревах, кущах зростають ці плоди, хто з лісових тварин ними ласує; розвивати вміння малювати ватною паличкою методом тичка.

Тема. Овочі

Мета: дати знання дітей про овочі, де ростуть овочі; збагатити уявлення про вітаміни, корисні овочі їх значення для життя людини; виховувати бережне відношення до власного здоров'я та бажання зміцнювати його, вживаючи корисні  вітаміни.

Тема. Вітамінні фрукти та ягоди

Ліплення «Яблучко»

Мета: поглиблювати знання дітей про фрукти та ягоди, які ростуть у нашій місцевості, учити розрізняти за зовнішнім виглядом, ввести поняття сад, баштан; спонукати відчувати захоплення від розмаїття осінніх фруктів; продовжуємо вчити скочувати кульку, ковбаску та розплющувати кульку, користуватися стеком.

Тема. Їжачок. Аплікація «Їжачок»

Мета: дати знання дітям про їжака, його спосіб життя; вчити описувати його; удосконалювати вміння надавати образу їжаку за допомогою природного матеріалу; удосконалювати вміння дітей користуватися пензликом, намазувати клей, приклеювати предмети до площини; виховувати естетичний смак.

Тема. Соняшник Аплікація «Соняшник»

Мета: Дати знання дітям, про яку користь приносить соняшник людям; познайомити його з будовою; розширити знання, що квіточка є символом України; розвивати мислення, уяву, увагу; виховувати інтерес до навколишнього.

Продовжувати вчити дітей працювати з природним матеріалом: осіннім листячком; вчити створювати образ соняха, приклеїти листя по колу на папір, надаючи пелюстки соняшника, середину заповнити малюючи «тичком» насінинки; розвивати естетичний смак; виховувати охайність.

Тема. Осінні квіти 

Мета: поглиблювати уявлення дітей про осінні квіти: жоржини, айстри, чорнобривці, хризантеми; учити розрізняти їх за кольором; учити захоплюватися ними; продовжувати знайомити дітей з технікою малювання штампування (відбиток); розвивати орієнтування на аркуші паперу, окомір; виховувати вміння використовувати залишковий матеріал.

Тема. Властивості піску

Мета: розширювати знання дітей про властивості піску (пісок складається з піщинок; сухий пісок сиплеться, він сипкий; вологий пісок ліпиться); формувати пізнавальний інтерес у процесі експериментування. Розвивати координацію очей та рук при створенні об’єктів із піску.

Тема. Свійські тварини та птахи

Мета: поглибити знання дітей про свійських тварин, пояснити поняття «свійські», учити правильно називати тварин та їхніх дитинчат,

розрізняти їх за зовнішнім виглядом та звуками, які вони видають; розвивати мовлення, виховувати бажання дбати про тварин, вдосконалювати навички малювання за допомогою долоньок.

 Тема. Дикі птахи. Малювання «Сова»

Мета: дати розуміння про  різноманіття диких птахів України, познайомити з деякими з них (назва, зовнішній вигляд, будова тіла, характерний спів), формувати поняття  зимуючі, перелітні, виховувати бажання допомагати птахам взимку, викликати емоційний відгук на красу пташиного співу; показати спосіб малювання відбитком кульки з паралону та наклеюванням паперових елементів.

Тема. Дикі тварини. Аплікація «Лисичка»

Мета: розширювати знання дітей про диких тварин, а саме про ведмедя, лисиці та їжака ; про їхній спосіб життя; учити розглядати картинки, відповідати на запитання; розвивати спостережливість, увагу, мислення; виховувати любов та інтерес до тварин, бажання їх оберігати. Продовжувати розвивати в дітей дрібну моторику рук, уяву, мислення, тактильні відчуття, зорове сприйняття, емоційну чутливість; викликати в дітей інтерес до створення об’ємної лисички; виховувати  охайність.

Тема. Дерева взимку. Малювання «Ялинка»

Мета: збагачувати знання дітей щодо змін, які відбуваються в житті рослин взимку; учити розрізняти дерева за кольором кори, кроною; показати малювання ялинки нетрадиційним способом; розвивати допитливість, спостережливість, увагу; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Тема. Казкова подорож до зимового лісу.

Виготовлення штучного снігу.

Мета: дати дітям уявлення про зміни, що відбуваються в природі відповідно до пір року; уточнювати знання про ліс та його мешканців; виховувати зацікавленість.

Тема. Дивовижний світ риб

Мета: розширити знання дітей про риб; формувати уявлення про їх зовнішній вигляд (будова тіла): голова, тулуб, хвіст, плавники. Закріпити поняття «великий», «малий»; знання кольорів; формувати уявлення про те, як узимку живуть риби, як люди допомагають рибам уберегтися від задухи. За допомогою дослідницької діяльності показати дітям, що у воді є повітря, яким дихають риби. Виховувати дбайливе ставлення до природи.

Тема. Дивовижні птахи пінгвіни Аплікація «Пінгвін»

Мета: дати уявлення про природні умови Антарктиди; познайомити з пінгвінами, їх середовищем проживання, харчуванням, особливостей існування; вчити зображувати пінгвіна з підготовлених форм, орієнтуватися на аркуші паперу, створювати ефект пір’я за допомогою вати; розвивати кмітливість; виховувати охайність, доводити справу до кінця.

Тема. Мешканці Африки

Мета:  познайомити дітей з картою світу та назвами континентів, дати уявлення про природні умови Африки, познайомити з деякими тваринами, що населяють континент (слон, жираф, бегемот, черепаха, лев), їх характерними особливостями; розвивати увагу, спостережливість; вчити приклеювати деталі за зразком, показати, що старим речам можна дати нове життя.

Тема. Зоопарк

Тема. Дітям про Сонце. Аплікація «Сонце»

Мета: дати знання дітям про сонце, як космічний об’єкт; формувати вміння помічати зміни у стані природи, пов’язані з теплом та світлом; удосконалювати вміння давати відповіді на запитання, передавати враження від природи; виховувати  інтерес до навколишньої  дійсності; навчати зображувати сонце в техніці аплікації: скласти з готових елементів образ; розвивати почуття форми, величини й композиції; виховувати допитливість, інтерес до природи.

 

Тема. Частини доби. Ліплення «Годинник»

Мета: продовжувати формувати вміння дітей розрізняти та називати відрізки доби: ранок, день, вечір, ніч; ввести поняття годинник; розвивати мислення, увагу, спостережливість; удосконалювати вміння скочувати кульки різного розміру, ковбаски різні за довжиною та товщиною; виховувати допитливість, доводити справу до кінця.

Тема. Посадимо цибульку

Мета: уточнити уявлення дітей про цибулю, її значення та користь для людини; учити правильно висаджувати цибулю; продовжувати формувати уявлення про те, що рослині для росту необхідні вода, ґрунт, світло, тепло; виховувати інтерес до рослин, бажання доглядати за ними.

Тема. Рання весна

Мета: поглиблювати уявлення дітей про зміни, що відбуваються ранньої весни в природі, розповідати про них; учити впізнавати та називати пташок, перші квіти, закріпити знання про значення води для рослин; продовжувати формувати уміння малювати пальчиками, домальовувати пензликом; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Тема. Перші весняні квіти

Мета: учити дітей розрізняти та називати перші весняні квіти; інформувати про умови, в яких ростуть рослини, їх характерні особливості; закріпити уміння створювати малюнок за допомогою штампування, домальовуючи пензликом; виховувати дбайливе ставлення до природи, естетичні почуття.

Тема. «Дощовий черв’ячок». Ліплення «Черв’ячок на галявинці»

Мета: познайомити з будовою тіла черв’ячка; показати роль дощових черв’яків у природі; розвивати пізнавальний інтерес; формувати основи екологічної культури, виховувати дбайливе ставлення до природи.; вдосконалюємо навички ліплення джгутика та кульок, розплющення та поєднання деталей.

Тема. У світі комах

Мета: учити дітей відрізняти та називати комах, які найчастіше зустрічаються у нашій місцевості; спонукати запам’ятовувати їх ознаки, способи пересування, особливості зовнішнього вигляду; залучати дітей до використання різних предметів для штампування; виховувати позитивні емоційні враження про природне довкілля.

Тема. Дивовижна кульбаба. Малювання кульбабок

Мета: продовжувати знайомити з представниками рослинного світу рідного краю; уточнити та розширити знання про квітку кульбабу; розвивати вміння малювати губкою та пензликом виховувати дбайливе ставлення до живої природи. 

bottom of page