Екопростір розвитку дитини
Предметний світ/соціальний світ
Мета: формувати уявлення дітей про ім'я, його значення в житті людини, спонукати до відповідей на запитання;вчити ліпити предмети простої форми (кулька, ковбаски), за допомогою прийомів скочування, відривання, розвивати дрібну моторику рук, виховувати почуття радості від творчої роботи.
Мета: Закріпити знання основних правил мовного етикету, найпростіші форми вітання; розвивати задатки комунікативної культури; виховувати доброзичливість, уміння тактовно розмовляти.
Мета: познайомити із житлом людей; вчити розрізняти види будинків: одноповерховий, багатоповерховий; розвивати вміння створювати в аплікації на папері предметні композиції з геометричних форм.
Мета: учити розрізняти меблі, познайомити з деталями предметів та узагальнювальним поняттям «меблі»; розвивати дрібну моторику рук, орієнтуватися в просторі; збирати ціле з частин.
Тема. Меблі. Аплікація "Шафа для одягу"
Мета: ознайомити дітей з узагальнювальним поняттям "меблі", вчити називати меблі, дати початкові уявлення про професію"мебляр", продовжувати вчити прийомам аплікації, сприяти розвитку самостійності, виховувати охайність.
Мета: познайомити з різними видами взуття, їх назвами та призначенням, учити берегти взуття, взуватись відповідно до сезону, виховувати дбайливе ставлення до взуття, акуратність.
Тема. Правила поведінки в магазині
Мета: ознайомити дітей з поняттям магазин, з правилами поведінки у магазині; дати знання про те, що в магазині працює продавець; увести в словник слова: покупець, товар, гроші, сумка, кошик, купувати, крамниця, продавець; розвивати спостережливість, допитливість; виховувати організованість, уважність.
Мета: дати дітям поняття про речі гігієни: рушник, гребінець, зубну щітку і пасту, носову хустинку; учити піклуватися про власну гігієну і здоров’я; виховувати потребу користуватися предметами гігієни.
Продовжувати розвивати в дітей дрібну моторику рук, мислення, образну уяву, відчуття форми та кольору, сенсорні уявлення, емоційну чутливість; учити дітей малювати штампами кришками з пляшок; заповнювати елементами всю площину аркуша; виховувати художній смак, охайність, самостійність.
Тема. Фрукти. Ягоди. Садівник.
Мета: ознайомити дітей з поняттями "фруктовий сад, ягідник", дати уявлення про професію "садівник", учити розпізнавати фрукти та ягоди за зовнішнім виглядом;продовжувати вчити дітей малювати пензликом округлу форму, замикаючи лінію в кільце, зафарбовувати, повторюючи обриси намальованої фігури, спонукати до домальовування деталей - хвостик, листочок, виховувати бажання малювати фарбами.
Тема. Подорож до лісу. Лісник.
Мета: ознайомити дітей з поняттям "ліс", його значенням, дати початкові уявлення про професію лісника; ознайомити з нетрадиційною технікою - обривною аплікацією, сприяти розвитку самостійності, виховувати любов до природи.
Формувати уявлення про пасажирський транспорт, професії людей, які працюють на різних видах пасажирського транспорту. Учити розрізняти та називати пасажирський транспорт за зовнішнім виглядом і звуковими сигналами. вправляти у малювання штампами круглих коліс потягу. розвивати фонематичний слух.
Учити розрізняти й називати види транспорту за призначенням (вантажний, спеціальний); познайомити з професіями людей, які на ньому працюють. закріпити прийоми ліплення (розплющування кульки пальцем). розвивати мовлення, увагу, сприйняття. зорову пам'ять.
Познайомити з властивостями дерева та предметів, виготовленими із нього. Розвивати мовлення увагу, дрібну моторику рук.
Мета: познайомити дітей з майстерною, як створюється новорічна іграшка; розширити знання про новорічну кульку; продовжувати удосконалювати вміння малювати «сніжинку» способом тичка; продовжувати розвивати в дітей дрібну моторику рук; відчуття форми та кольору; виховувати художній смак, охайність, самостійність.
Малювання «Візерунки на простирадлі».
Мета: познайомити дітей з постільною білизною; постільними речами; закріплювати вміння виокремлювати зайві предмети; розвивати спостережливість, мислення, увагу, зв’язне мовлення, пам'ять; виховувати інтерес до довкілля; показати малювання візерунків нетрадиційним способом.
Тема. Частини доби. Пластичне образотворення «Годинник»
Мета: формувати вміння дітей розрізняти та називати відрізки доби (ранок, день, вечір, ніч), пригадати, що і коли ми робимо, ввести поняття годинник; продовжуємо вчитися скочувати кульки різного розміру, ковбаски різні за довжиною та товщиною.
Мета: закріпити назви предметів посуду, знання про його призначення; ввести узагальнювальне поняття "кухонний посуд"; продовжувати учити співвідносити цифри з певною кількістю предметів; формувати уміння групувати предмети за однією ознакою ; закріплювати вміння ліпити предмети простої форми (овочі); виховувати допитливість, уважність.
Тема. Щоб були ми спритними. Ліплення «М’ячики».
Мета: учити дітей називати предмети та їх ознаки, властивості, формувати вміння правильно будувати речення; розвивати мовлення, уяву; формувати уявлення про користь від гри спортивними іграшками; удосконалювати вміння дітей ліпити предмети округлої форми, скочувати кулю; виховувати інтерес до рухливих ігор.
Тема. Вітаміни - наші друзі. Ліплення: пластилінографія.
Мета: познайомити дітей із вітамінами, розкрити їх значення для здоров'я людини; розширювати знання дітей про овочі й фрукти, вчити знаходити їх на дотик, розрізняти на смак і запах; вчити наносити пластилін тонким шаром на готову форму; формувати пізнавальний інтерес, дбайливе ставлення до свого організму.
Мета: сформувати у дітей елементарні уявлення про мікробів, про шкоду мікробів, про засоби захисту від них; формувати розуміння важливості турботи про власне здоров’я; закріпити прості способи боротьби з мікробами; сприяти формуванню здорового способу життя; розвивати пізнавальну та творчу активність, уяву, логічне мислення; спонукати до прояву фантазії, креативності під час виконання творчої роботи з ліплення.
Тема. Країна дівчаток та хлопчиків