Дитина у світі мистецтва
Музика
Тема. Знайомство зі світом музики
Мета: познайомити дітей з музичним мистецтвом; розказати про що вони дізнаються на музичних заняттях.
Тема. П’єса «Дощик» Віктор Косенко
Мета: навчити дітей слухати музику уважно, познайомити з українським композитором В.Косенко, навчити за допомогою голосу інтонувати звуки дощу, розвивати інтонацію співу, виховувати уміння реагувати на музику спокійно.
Мета: нагадати дітям з яким композитором і музичним твором вони познайомилися, ознайомити дітей з різними темпами музики (швидкий та повільний), спробувати за допомогою рухів відтворити мелодію дощу (швидко та повільно відповідно до музичного твору); розвивати уважність, музикальний слух, музичний ритм, дрібно моторику, пам’ять; виховувати естетичне сприймання навколишнього.
Мета: пояснити дітям, що за допомогою музики можна передати не тільки настрій, але й життя навколишнього світу, навчити за допомогою імітації передавати рухи тварин, розвивати уважність, музикальний слух та ритм.
Мета: ознайомити дітей з композитором та його музичним твором, характером і настроєм, спробувати за допомогою музики уявити життя білочки, розвивати творчу уяву, мислення, музикальний слух.
Мета: вчити дітей уважно повторювати рухи співпрацюючи зі сторонніми предметами; розвивати дрібну моторику рук, увагу.
Мета: вчити дітей уважно слухати музичний твір-пісню, методом повторювання і наспівування вивчити слова пісні на слух; розвивати музикальний слух пам’ять.
Мета: вчити дітей ритмічно рухатись під музичний супровід, використовуючи додаткові атрибути; розвивати швидкість, гнучкість, координацію; збагачувати емоційний досвід дітей за допомогою нових музичних вражень, передавати емоціями та рухами враження від музики.
Тема. «Ходить гарбуз по городу»
Мета: нагадати дітям, що осінь щедра на врожаї, розказати про користь гарбуза і нагадати де ростуть овочі - на городі; ознайомити з українською народною піснею «Ходить гарбуз по городу», запропонувати зліпити гарбуз з пластиліну; розвивати музикальний слух, пам’ять.
Мета: нагадати дітям, за допомогою загадок які овочі згадувалися у пісні, згадати слова головних героїв, методом наспівування та прослуховування пісні кілька разів спробувати вивчити слова та заспівати самостійно; розвивати увагу, музикальний слух, пам’ять.
Тема. Ритмічна вправа «Два півники»
Мета: вчити поєднувати рухи тіла з музичним супроводом; сприяти розвитку слухового сприймання, слухової пам'яті, уваги; формувати та розвивати відчуття ритму.
Тема. Гра з цеглинками «Черевички»
Мета: вчити дітей ритмічно виконувати вправи з цеглинками під музичний супровід; розвивати музичну увагу, слух, пам’ять, ритм; збагачувати емоційний досвід дітей за допомогою нових музичних вражень, передавати емоціями та рухами враження від музики.
Тема. Руханка «Кошенята»
Мета: вчити поєднувати рухи тіла з музичним супроводом; сприяти розвитку слухового сприймання, слухової пам'яті, уваги; формувати та розвивати відчуття ритму.
Тема. Музично-ритмічна вправа «Зимові сни ведмедика»
Мета: продовжити знайомити дітей з довгими та короткими звуками, вчити передавати їх за допомогою стаканчиків, розвивати увагу, музикальний слух, пам’ять, почуття ритму.