Комунікативний розвиток
Мета: продовжувати вчити дітей правильно називати ознаки та особливості предметів; поглибити та закріпити знання дітей про овочі та фрукти та їх користь; збагачувати словниковий запас дітей словами назвами трудових дій на городі; збагачувати активний словник дітей, розвивати зв'язне мовлення; виховувати в дітей повагу до праці людей, які вирощують овочі та фрукти.
Мета: Продовжувати ознайомлювати дітей з нетрадиційними засобами малювання: зім’ятим папером та пальчиками, створювати малюнок за допомогою цієї техніки; розвивати уяву, творчу фантазію, дрібну моторику рук, вміння доводити роботи до кінця; виховувати вміння захоплюватись красою та різноманітність природних явищ, охайність у роботі.
Мета: формувати знання дітей про свійських тварин, особливості будови тіла. Вчити розпізнавати за зовнішнім виглядом дитинчат свійських птахів та називати їх; учити дітей відповідати на запитання дорослого, збагачувати словник іменниками-назвами птахів та їх дитинчат; дієсловами(ходить, плаває); прикметниками (маленькі, жовті, пухнасті); розвивати спостережливість; продовжувати вчити дітей звуконаслідувань свійських птахів; виховувати інтерес до живої природи.
Мета: Продовжувати вчити дітей уважно слухати казку, відповідати на запитання одним словом або декількома; активізувати в мовленні дітей дієслова минулого часу (був, була, знесла, бив, била, бігла, зачепила, розбила) та майбутнього (знесу); розвивати увагу, діалогічне мовлення, образне мислення, пам'ять, загальну та дрібну моторику рук, уяву, фантазію; підтримувати інтерес до малювання, вчити малювати долонькою та ватними паличками, закріпити назви жовтого, червоного та чорного кольорів; виховувати охайність, моральність, доброзичливість.
Тема. Читання вірша В. Остапчук "Легковик"
Мета: продовжувати вчити дітей уважно слухати та розуміти віршований текст; збагачувати словниковий запас словами - назвами транспорту; удосконалювати знання про транспорт; розвивати пам'ять, мислення, виразність мовлення, уважність ; виховувати інтерес до художнього слова, вміння слухати дорослого.
Продовжувати вчити дітей правильно тримати пензлик та набирати фарбу; вправляти дітей в орієнтації на аркуші паперу (зліва направо), малювати пряму горизонтальну лінію.
Мета: учити дітей уважно слухати вірш; відповідати на запитання вихователя за змістом твору; розвивати мовлення дітей, розвивати пам'ять, мовленнєву активність, виразність мовлення; виховувати інтерес до художнього твору.
Тема. Зимуючі птахи (1 частина)
Тема. Зимуючі птахи (2 частина)
Мета: знайомити дітей із птахами своєї місцевості; називати їх,
розрізняти їх за характерними ознаками зовнішнього вигляду та способу життя; порівнювати їх будову, розмір, виявляти схожість та відмінність між ними; продовжувати вчити відповідати на запитання за змістом малюнка; розширити лексичний запас, розвивати зв'язне мовлення; вчити виразно вимовляти звуки при імітації голосів птахів; виховувати інтерес до птахів, викликати у дітей співчуття до зимуючих птахів, бажання надавати їм посильну допомогу.
Мета: ознайомити дітей з особливостями погоди взимку, розширити знання дітей про найхарактерніші ознаки зими, особливості погодних умов взимку, зимові явища природи; збагачувати словник дітей прикметниками й дієсловами, вправляти у звуковимові; розвивати мовлення, збагачувати активний словник малят образними виразами, назвами явищ неживої природи (холод, мороз, сніг, лід, іній); виховувати любов до природи, почуття прекрасного.
Мета: Мета: учити дітей уважно слухати вірш; відповідати на запитання вихователя за змістом твору; розвивати мовлення дітей, розвивати пам'ять, мовленнєву активність, виразність мовлення; виховувати інтерес до художнього твору.
Мета: ознайомити дітей з ялинкою, її зовнішнім виглядом ;дати знання про те, що в ялинки замість листя голки, вони зелені й колючі, а на інших деревах узимку листя немає; порівняти звичайну ялинку і дерево (берізку); збагачувати знання дітей про явища природи взимку; збагачувати словник прикметниками й дієсловами;
вправляти у звуковимові; виховувати дбайливе ставлення до природи.
Тема. Наші помічники - органи чуття
Мета: поглибити знання малят про органи чуття людини: язик, ніс, очі вуха, шкіра; удосконалювати уміння дітей розповідати про функції органів чуття, які допомагають пізнавати навколишній світ; розвивати увагу, мислення, дослідницькі навички, уміння аналізувати; виховувати дбайливе ставлення до власного організму, пізнавальний інтерес.
Мета: вчити відповідати на запитання; розвивати діалогічне мовлення, слухове сприйняття; пригадати техніку малювання - штампом та соломинкою; вчити розміщувати зображення на аркуші паперу; формувати вміння самостійно вибирати колірну гаму фарби; виховувати дбайливе ставлення до живої природи, бажання пізнавати нове.
Мета: ознайомлювати малят із професіями дорослих людей, називати трудові дії та знаряддя праці; розвивати вміння відповідати на поставленні запитання; вправляти у вживанні слів-ознак, підборі дієслів, збагачувати словник словами, що означають назви професій, інструментів, приладдя, трудових дій; вчити дітей цінувати працю і турботу дорослих, виховувати повагу до людей різних професій.
Мета: продовжувати ознайомлювати дітей з технікою малювання долоньками; закріплювати знання дітей про сім'ю; продовжувати вчити дітей уважно слухати текст; розвивати вміння відповідати за змістом вірша; продовжувати збагачувати словник дітей; розвивати мовлення дітей, пам'ять, увагу, мислення, творчі здібності, дрібну моторику рук; виховувати доброзичливість, почуття любові та поваги до своїх рідних.
Мета: формувати уявлення дитини про казковий світ; вчити коментувати події, зображених на ілюстрації до казки"Колобок"; продовжувати знайомити дітей із нетрадиційною технікою малювання:виделкою, м'ячиком, малювання ватяними паличками ,пальчиком; спонукати відтворювати зміст добре знайомої казки за допомогою запитань дорослого та мнемотаблиці; розвивати зв'язне мовлення, мислення, пам'ять, увагу, уяву; виховувати співчуття, бажання допомогти, задоволення від процесу малювання та досягнення позитивного результату.
Тема. Вивчення заклички "Вийди, вийди, сонечко"
Мета: учити дітей відповідати на запитання дорослого за змістом літературного твору, добирати прикметники та дієслова; закріплювати знання про весняні явища; розвивати поетичний слух, бажання виразно читати закличку напам'ять, мовлення; продовжувати знайомити дітей із нетрадиційною технікою малювання: виделкою, штампування картоплею; закріпити колір та форму предмета; розвивати дрібну моторику рук, увагу, уяву, мислення; виховувати охайність та задоволення під час малювання.
Мета: продовжувати знайомити дітей з характерними ознаками весни; закріплювати знання дітей про птахів, про їхнє життя у весняний період; розширювати уявлення про особливості зовнішнього вигляду, звички птахів; розвивати слухову і зорову увагу, мислення і пам'ять, мовлення дітей, збагачувати словник; виховувати любов до рідної природи, цікавість до життя птахів.