Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі
Тема. Число один. Цифра 1. Знаки «+» та «-».
Мета: закріпити уявлення дітей про число один, цифру 1; дати поняття про знаки «+» та «-»; формувати вміння перетворювати прозору воду у кольорову та робити елементарні висновки.
Тема. Число 1. Цифра 1. Знаки «+» та «-»
Мета. Закріпити уявлення дітей про число один, цифру один; дати поняття про знаки «+» та «-»; закріплювати вміння викладати цифру 1 з природного матеріалу; розвивати логічне мислення, пам'ять.
Тема. Логічні ігри. Знайди пару.
Мета: вчити дітей порівнювати предмети за певними ознаками, зосереджувати увагу, формувати вміння аналізувати; розвивати логічне мислення, пам’ять, уяву, кмітливість
Мета: розширити та систематизувати знання дітей в умінні групувати предмети за спільною ознакою; вправляти дітей в умінні послідовно розташовувати та наклеювати геометричні фігури за зразком; виховувати уважність, охайність.
Тема. Число два. Цифра 2. Квадрат. Круг.
Мета: формувати уявлення про число два і цифру 2; вчити порівнювати квадрат та круг; формувати вміння порівнювати групи предметів за допомогою складання пар.
Тема. Логічні ігри. Який предмет зайвий?
Мета: з допомогою ігор формувати у дітей спостережливість, кмітливість, пам'ять та увагу.
Тема. Прямокутник. Конструювання з паперу "Книжка"
Мета: вчити порівнювати множини; вправляти у співвідношенні кількості з цифрою; вчити використовувати математичні знаки “більше”, “менше”; закріплювати знання про геометричні фігури: квадрат, прямокутник; навчати дітей виконувати паперовий виріб у техніці оригамі; удосконалювати дрібну моторику рук;виховувати цікавість до занять з математики
1. Тема. Повторення знаків “більше”, “менше”. Знак “=”. Поняття “широкий”, ”вузький”.
2. Тема. Повторення знаків “більше”, “менше”. Знак “=”. Поняття “широкий”, ”вузький”.
Мета: закріпити знання дітей щодо математичних знаків “більше”, “менше”; ознайомити зі знаком “=”; учити правильно використовувати слова “дорівнює”, “стільки ж”, порівнювати предмети за допомогою математичних знаків; формувати вміння співвідносити числа і кількість предметів, закріпити поняття “широкий”, “вузький”, учити порівнювати предмети, застосовуючи метод накладання; розвивати увагу, пам’ять, виховувати працьовитість.
Мета: вчити дітей будувати зв'язки, розвивати увагу і кмітливість та спонукати знаходити рішення.
Тема. Кількісна та порядкова лічба в межах 5.
Орієнтування в просторі: ліворуч, праворуч, попереду, позаду.
Мета: вчити лічити в межах 5, розрізняти кількісну і порядкову лічбу, правильно відповідати на питання “скільки?”, “який?”, “котрий?”; формувати навички орієнтування у просторі; розвивати спостережливість, увагу.
Мета: вчити лічити в межах 5, розрізняти кількісну і порядкову лічбу, правильно відповідати на питання “скільки?”, “який?”, “котрий?”; формувати навички орієнтування у просторі; розвивати спостережливість, увагу; вчити дітей створювати виріб із залишкового матеріалу та листя за поданим зразком, розвивати дрібну моторику, творчу уяву, асоціативну пам’ять, мислення, виховувати естетичне сприйняття природного довкілля.
Тема. Пряма та зворотна лічба. Числа - сусіди.
Мета: ознайомити дітей з поняттями пряма та зворотна лічба; закріпити вміння називати числа в прямому та зворотному порядку в межах 5; дати поняття “числа - сусіди”.
Тема. Цифра 6. Види ліній: пряма, крива, ламана.
Мета: продовжувати вправляти в умінні порівнювати множини. Ознайомити дітей з утворенням числа шість, шляхом додавання одиниці та цифрою 6. Ознайомити з видами ліній.
Тема. Лічба в межах 6. Чотирикутники.
Мета: продовжувати вправляти в умінні співвідносити кількість предметів з відповідною цифрою. Ознайомити з поняттям “Чотирикутник”. Закріплювати вміння знаходити відмінності. Розвивати творче мислення, уяву при створенні зображення тварини з геометричних фігур.
Тема. Число та цифра 7. Дні тижня.
Мета: продовжувати ознайомлювати дітей з утворенням числа, шляхом додавання одиниці. Познайомити з цифрою 7. Вправляти в умінні називати послідовно дні тижня. Розвивати зорову пам’ять.
Тема. Цифровий ряд. Графічний диктант.
Мета: ознайомити дітей з поняттям “цифровий ряд”, вправляти у визначення чисел-сусідів. Вчити орієнтуватися на аркуші паперу. Розвивати пам’ять, увагу, мислення.
Мета: розвивати зорову увагу. Вправляти в уміння складати предмет з паперу.
Тема. Число та цифра 8. Піраміда.
Мета: продовжувати вправляти в умінні утворювати число 8 шляхом додавання одиниці. Закріплювати вміння порівнювати групи множин за допомогою математичних знаків. Ознайомити з пірамідою.
Тема. Логічні ігри. Графічний диктант.
Мета: закріпити назви днів тижня та їх послідовність. Вправляти навички написання графічного диктанту. Розвивати зорову пам’ять, слухову увагу.
Тема. Число та цифра 9. Приклади.
Мета: продовжувати вчити дітей утворювати число шляхом додавання одиниці. Ознайомити з цифрою 9. Вчити розв’язувати приклади на додавання і віднімання.
Мета: закріпити послідовність пір року, визначати їх ознаки; вправляти в орієнтуванні у просторі ліворуч, праворуч; розвивати зорову увагу та пам’ять.
Тема. Число і цифра 10. Годинник.
Мета: продовжувати формувати уявлення про утворення числа шляхом додавання одиниці. Вправляти у навичках зворотної лічби. Ознайомити з годинником.
Тема. Число і цифра 0. Лінійка.
Мета: продовжувати знайомити дітей з цифрами. Ознайомити з цифрою 0. Вправляти в умінні впізнавати зовнішній вигляд цифр та називати їх. Ознайомити з поняттям лінійка, сантиметр.
Тема. Склад чисел 1, 2. Годинник.
Мета: дати уявлення про склад чисел 1, 2. Вправляти у розрізненні геометричних фігур. Продовжувати знайомити з годинником.
Тема. Склад числа 3. Частини доби.
Мета: продовжувати формувати уявлення про число 3, та його склад. Ознайомити дітей з поняттям “доба”. продовжувати вправляти знаходити закономірності у ряді.
Тема. Склад числа 4. Ціле - половина.
Мета: продовжувати формувати уявлення про склад числа 4 з двох менших чисел. Ознайомити дітей з поняттям “Частина - ціле”. Вправляти в умінні рахувати у межах 10.
Мета: продовжувати ознайомлювати зі складом числа 5 з двох менших чисел. Ознайомити з циліндром. Формувати вміння розпізнавати циліндр у навколишніх предметах. Вправляти у написанні графічного диктанту.
Тема. Склад числа 6. Календар.
Мета: продовжувати ознайомлювати зі складом числа 6, утворення числа 6 з двох найменших.
Ознайомити дітей з календарем, його видами та особливостями. Вправляти в умінні складати зображення з лічильних паличок за зразком.
Мета: продовжувати вправляти у називанні ознак пір року, в умінні визначати числа сусіди, рахувати в межах 10. Розвивати логічне мислення.
Тема. Склад числа 7. Приклади.
Мета: продовжувати формувати уявлення про склад числа 7 з двох найменших. Вправляти в умінні розв’язувати приклади на додавання та віднімання. Розвивати логічне мислення.
Тема. Порядкова лічба. Порівняння множин.
Мета: продовжувати вправляти у навичках порядкової лічби у межах 10. Закріплювати вміння порівнювати множини. Розвивати логічне мислення.
Тема. Склад числа 8. логічні вправи.
Мета: продовжувати знайомити дітей зі складом числа 8 з двох найменших чисел. Вправляти в умінні створювати зображення по клітинках. Розвивати логічне мислення.
Мета: ознайомлювати дітей з поняттям “Задача”, її складовими. Вчити розв'язувати задачі на знаходження суми. Розвивати логічне мислення.
Тема. Склад числа 9. Величина.
Мета: продовжувати знайомити дітей зі складом числа 9 з двох найменших чисел. Закріплювати вміння порівнювати предмети за величиною “висота”,“ товщина”. Вчити будувати серіаційний ряд.
Тема. Розв’язування задач. логічні вправи.
Мета: закріплювати знання про поняття “задача”, її складові. Продовжувати вправляти в умінні розв’язувати задачі. Удосконалювати вміння визначати розташування геометричної фігури відносно інших фігур - попереду, позаду, між. Розвивати зорове сприйняття, логічне мислення.