Екопростір розвитку дитини
Предметний світ/соціальний світ
Мета: вчити дітей усвідомлювати моральні категорії «добре» й «погано»; формувати навички культури поведінки. Вчити дітей створювати композицію на площині, використовуючи знайомі прийоми ліплення.
Мета: формувати елементарні уявлення про імена, що побутують в українському народу; надати інформацію що поряд з офіційними повними іменами існують розмовно-побутові варіанти.
Тема. Україна - моя Батьківщина.
Мета: продовжувати давати знання про Україну; вчити розуміти поняття “Батьківщина”; знайомити дітей з містами країни; розширювати уявлення про природні багатства, сприяти формуванню почуття гордості за свою державу; виховувати почуття приналежності до свого народу, його духовної культури; розвивати творчу уяву, спонукати до малювання сюжетів природи рідного краю.
Мета: розширити знання дітей про рідне місто; дати знання про походження назви міста – Запоріжжя; спонукати дітей виявляти інтерес до історії рідного краю; закріпити знання дітей про назви парків, музеїв, визначних місць; виховувати повагу, любов до свого міста.
Мета: продовжувати узагальнювати та систематизувати про хліб, як головний харчовий продукт, про виготовлення хліба. Ознайомити з різновидами хлібобулочних виробів. Виховувати шанобливе ставлення до хліба.
Тема. Майстер-клас. Солоне тісто.
Мета: ознайомити дітей з вилом декоративно-ужиткового мистецтва - ліпленням із солоного тіста. Сприяти розвитку конструктивного мислення, творчої уяви, удосконалювати вміння роботи з пластичними матеріалами.
Тема. Українські національні страви.
Мета: розширити й поглибити знання дітей про звичаї та обряди українського народу, виховати любов до народних традицій. Познайомити дітей зі травами української національної кухні, з традиціями, пов'язаними із готуванням страв.
Мета: продовжити знайомити дітей з працею кухаря, з назвами предметів, необхідних для роботи кухаря. Виховувати повагу до праці "кухаря". Розширювати знання дітей про харчування, як основний спосіб підтримування здоров'я людини та її життя.
Мета: ознайомити дітей з групами вітамінів А, В; дати знання про те, в яких харчових продуктах їх найбільше; значення їх для здоров’я людини; формувати уявлення про необхідність наявності вітамінів в організмі людини, про корисні продукти, в яких містяться вітаміни; виховувати у дітей бажання піклуватися про своє здоров’я.
Мета: Покращувати вміння дітей класифікувати одяг за призначенням, вчити добирати його до пори року, формувати знання про спеціальний одяг працівників різних професій.
Мета: продовжувати знайомити дітей з різними професіями; виховувати шанобливе ставлення до людей різних професій; ознайомити з професією художник; навчати, що художники - це люди, які у своїх творах відображають навколишній світ; ознайомити з різними жанрами живопису; виховувати інтерес до професії художник.
Мета: поглиблювати знання дітей про працю селян та жителів міста восени; виховувати бажання робити добрі осінні справи: обкопувати дерева, згрібати сухе листя тощо; розуміти значення та важливість цих справ; виховувати у дітей повагу до праці людей.
Мета: формувати уявлення дітей про професії які вивчають, досліджують і лікують тварин (зоолог, орнітолог, ентомолог, ветеринар). Розвивати пам'ять, спостережливість, інтерес до різних професій. Виховувати повагу до людей різних професій, любов до праці.
Мета: збагачувати активний словник до теми. Утворювати прикметники від іменників. Вправляти у вживанні синонімів, відмінюванні іменників у родовому відмінку. Вчити складати розповідь.
Мета: розширити та поглибити знання дітей про особливості роботи будівельників: маляра, муляра, покрівельника, монтажника, кранівника, електрозварника та ін. Розкрити значення взаємозалежності в їхній роботі. Виховувати інтерес та повагу до праці будівельників.
Тема. Про економіку малятам. Бюджет. Заощадження.
Мета: дати уявлення про бюджет сім’ї, дохід та витрати; познайомити з потребами. Дати уявлення про гроші, їх види. Формувати у дітей розмірковане ставлення до ситуації вибору, вчити приймати розумні рішення.
Тема. Дітям про економіку. Бізнес, реклама.
Малювання “Обгортка для морозива”.
Мета: збільшувати активний словник до теми. Розвивати зв’язне мовлення.закріплювати знання дітей про поняття “економіка”. Дати уявлення про необхідність праці в житті людини для задоволення своїх потреб. Ознайомити з поняттям “бізнес” та “реклама”, розвивати вміння міркувати, самостійно знаходити рішення, робити свідомий вибір. Розвивати творчість, фантазію під час малювання нетрадиційним способом.
Мета: розширювати уявлення про театральне мистецтво; про внутрішнє облаштування театрального приміщення; ознайомлення з професією капельдинер. Викликати радісні святкові почуття під час прикрашання театральної новорічної маски.
Мета: розширювати знання дітей про харчові продукти. Збагачувати уявлення про поняття “продукти”, “страви”. закріпити знання про послідовність добового приймання їжі. Уточнити правила здорового харчування.
Мета: продовжувати формувати у дітей розуміння того, що людина створює речі для полегшення життєдіяльності. Ознайомити з правилами поведінки з електроприладами.
Мета: продовжувати знайомити дітей з предметами домашнього побуту - меблі. розширити уявлення про призначення меблів. Дати знання про процес виготовлення меблів. Виховувати дбайливе ставлення до предметів домашнього вжитку.
Тема. Робітничі та сільськогосподарські професії. Малювання. Трактор з причепом.
Мета: продовжувати ознайомлювати з робітничими професіями та професіями сільськогосподарського сектора. Виховувати повагу до професій. Розвивати творчість під час малювання трактора з причепом.
Тема. Прийшла весна. Малювання “Крокуси”
Мета: закріплювати уявлення дітей про найхарактерніші ознаки весни, назви місяців, їх послідовність, стародавні назви. Розширювати уявлення дітей про весняні явища в природі.
Удосконалювати вміння створювати завершену композицію за допомогою пензлика і фарб.
Мета: продовжувати знайомити дітей з творчими професіями (художник, фотограф, танцюрист, журналіст, дизайнер). Продовжувати вчити складати смужки паперу “гармошкою”, вирізати квітку з квадрата, отримувати позитивні емоції від власноруч зробленої речі.
Мета: розширювати та закріплювати знання дітей про роботу дорослих навесні. Розвивати пізнавальний інтерес до праці людей. Викликати бажання допомогти дорослому. Виховувати екологічну культуру.
Мета: продовжувати розширювати знання про основні види транспорту. Поглиблювати класифікацію наземного транспорту, його призначення. Формувати уявлення про специфіку вантажного транспорту, перевезення вантажів. Виховувати повагу до людей робочих професій.
Тема. Слухання вірша “Про машини” Ліплення. Автомобіль.
Мета: продовжувати вчити дітей розуміти зміст віршованого художнього твору. Закріплювати вміння відповідати на запитання за змістом твору, аналізувати його. Закріплювати навички ліплення, створювати об’ємне зображення предмета конструктивним способом.
Тема. Вивчення вірша “Ракета”. Конструювання “Ракета”.
Мета: продовжувати вчити дітей вивчати вірші напам’ять. Розвивати конструктивні здібності під час виготовлення ракети у техніці оригамі.