top of page

Дослідники

Комунікативний розвиток

Пропевдичний курс навчання грамоти

Тема. Мовні й немовні звуки.

Мета: вчити розрізняти мовні й немовні звуки; розвивати слухову і зорову пам'ять, сприйняття, мислення, мову; виховувати посидючість, інтерес до занять.

 

Тема. Звук.Слово.

Мета: дати загальне уявлення про слово; звернути увагу на смисловий аспект слова - має значення; познайомити з довгими та короткими словами; розвивати мислення, увагу; виховувати інтерес.

 

Тема. Слово - назва предмета.

Мета: розширювати уявлення дітей про слово; ознайомити з поняттям "живий-неживий"; вчити розуміти питання хто це? що це?; розвивати увагу, мислення; виховувати цікавість до рідної мови.

Тема. Слова - назви дії.

Мета: дати уявлення, що слова можуть позначати й називати дії; формування вміння правильно ставити запитання до слів - назв дій і відповідати на них; вправляти в умінні добирати слова - узагальнення; розвивати уважність; виховувати інтерес до мовлення.

 

Тема. Слова-назви ознак предметів.

Мета: розширювати уявлення дітей про слово; практично ознайомити з поняттям "слово-назва ознаки"; формувати вміння правильно ставити запитання до слів - назв ознак; учити вживати прикметники, що означають властивості предметів; розвивати мислення, увагу; виховувати інтерес до занять.

 

Тема. Ознайомлення з реченням.

Мета: дати дітям практичне уявлення про речення; в реченні про щось або про когось розповідається; що слова в реченні вимовляються послідовно, одне за одним; ознайомити зі схематичним позначенням структури речення, крапкою в кінці речення;  розвивати логіку висловлювань; виховувати уважність.

 

Тема. Речення.

Мета: продовжувати давати дітям практичне уявлення про речення; учити визначати послідовність слів у реченні, підраховувати їх кількість, розрізняти коротке речення від довгого; розвивати мислення, увагу; виховувати інтерес до заняття.

Тема. Речення. Слова - помічники.

Мета: продовжувати вчити дітей визначити послідовність слів у реченні, підраховувати їх кількість; формувати вміння визначати слова - назви предметів, дій, ознак предметів; дати практичне уявлення про слова, що необхідно для зв'язку слів у реченні; вчити складати речення з прийменниками; графічно зображувати схему речення; вчити складати речення із заданої кількістю слів; виховувати інтерес до занять.

Тема. Ознайомлення зі звуками мовлення

Мета: дати дітям практичне уявлення про звуки мовлення; продовжувати вчити визначати послідовність звуків у слові, підраховувати їх кількість; закріплювати вміння часткового аналізу слів; розвивати мовлення, мислення; виховувати бажання працювати.

 

Тема. Голосні звуки

Мета: закріплювати знання дітей про голосні звуки; познайомити із  позначкою голосних звуків; вправляти в інтонуванні звуків, уміння виділяти голосні звуки; розвивати увагу, мислення, пам’ять, фонематичний слух; виховувати посидючість.

Тема. Приголосні звуки

Мета: дати дітям практичне уявлення про приголосні звуки; познайомити з їх умовним позначенням; продовжувати вчити визначати послідовність звуків у слові; розвивати мислення, увагу, кмітливість; виховувати допитливість.

Тема. Приголосні та голосні звуки. Речення

Мета: продовжувати вправляти в умінні послідовно визначати звуки у слові та позначати їх схематично; удосконалювати вміння складати речення за схемою; розвивати фонематичний слух, увагу, спостережливість; виховувати посидючість, уміння слухати.

Тема. Тверді та м'які приголосні звуки

Мета: дати дітям уявлення про м'які та приголосні звуки; познайомити зі схематичним позначення м'якого звука; продовжувати вчити визначати послідовність звуків у слові, підраховувати їх кількість; удосконалювати вміння будувати речення за поданою схемою; розвивати мовлення, мислення, увагу; виховувати інтерес.

Тема. Слово. Речення. Приголосні та голосні звуки

Мета: продовжувати знайомити дітей із поняттям слово, звертати увагу на смисловий аспект слова (слово позначає предмет, дію); закріплювати вміння складати речення за схемою, визначати кількість слів у реченні; удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слова; розвивати увагу, мислення, мовлення; виховувати зацікавленість.

Тема. Поділ слова на склади

Мета: формувати у дітей практичне уявлення про склад; познайомити з його схематичним позначенням; вчити вимовляти слова по складах та визначити кількість складів у слові; вправляти у поділі слів на склади; удосконалювати вміння утворювати слова з першим названим складом; розвивати мовлення, фонематичний слух, логічне мислення; виховувати інтерес до занять.

Тема. Склад слова. Наголошений склад

Мета: познайомити дітей з поняттям "наголошений склад", "наголос",  схематичним позначенням наголосу; продовжувати вчити вимовляти слова по складах; удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів; розвивати увагу, пам'ять, мислення; виховувати інтерес.

Тема: Звуковий аналіз слів. Навички читання

Мета: вправляти в умінні дітей робити звуковий аналіз слів, поділити на склади, визначати наголос; будувати речення; формувати навички читання; розвивати фонематичний слух, увагу, пам'ять, мислення; виховувати інтерес до занять.

 

Тема. Звук. Речення. Навички читання

Мета: вправляти в умінні дітей визначати заданий звук; будувати речення за поданими малюнками; формувати навички читання; розвивати фонематичний слух, увагу, пам'ять, мислення; виховувати інтерес до занять.

Тема. Звуки. Звуковий аналіз слів. Навички читання

Мета: закріпити уявлення про приголосний звук; удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів; навчати злитого прочитування двох літер; розвивати фонематичний слух, сприйняття, пам'ять, увагу, мислення, мовлення; виховувати самостійність та інтерес до заняття.

Тема. Слово. Звук [а]. Буква А.

Мета: закріплювати знання дітей про те, що слово має значення; вправляти дітей у знаходженні місця звука в слові; визначати кількість звуків у слові; ознайомити дітей із графічним зображенням букви А.

Тема. Слово. Слово - назва предмета. Слово - назва дії.

Мета: розширювати знання дітей про те, що слова мають значення; вчити добирати слова - назви предметів, слова - дії предметів. Вправляти розрізняти живі та неживі предмети, ставити до них запитання. 

Тема. Слово. Голосні звуки.

Мета: закріпити знання дітей про слова та голосні звуки; познайомити з фішкою для позначення голосних звуків; вчити проводити звуковий аналіз слів АУ та УА, ознайомити зі схемою звукового аналізу; розвивати фонематичний слух.

Тема. Слова - назви предметів, дій

Мета: закріпити знання дітей про те, що слова мають різні значення; познайомити зі словами - назвами предметів дій; виховувати спостережливість, уважність.

Тема. Речення. Схема речення.

Мета: дати дітям знання про те, що: речення є одиницею мовлення, в реченні про щось або про когось повідомляється, слова в реченні вимовляються послідовно, одне за одним; учити складати  речення з двома, трьома словами про предмети, відтворювати їх графічне зображення.

Тема. Звук. Слово. Речення.

Мета: продовжувати вчити дітей виділяти заданий звук в словах та визначати його місце (на початку, в середині, кінці слова); визначати кількість звуків в слові (з трьома звуками) та складати з цими словами речення. Визначати кількість слів в реченні, записувати схеми речень.

Тема. Голосні звуки. Їх позначення.

Мета: дати уявлення про голосні звуки та їх схематичне позначення. Ознайомити зі схемою для звукового аналізу; продовжувати вчити визначати заданий звук в слові, ознайомити з фішкою для позначення голосних звуків; вправляти в інтонуванні звуків; закріпити знання про букви А, О, У, И, І, Е.

Тема. Приголосні звуки, їх позначення. закріплення знань про речення.

Мета: дати уявлення про приголосні звуки, їх схематичне зображення; продовжувати вчити визначати заданий звук в слові, ознайомити з фішкою для позначення приголосних твердих та м’яких зі звуків, робити звуковий аналіз тризвукових слів; закріплювати знання про речення, використовуючи слова-ознаки, слова-дії.

Тема. Голосні та приголосні звуки.

Мета: продовжувати вчити дітей визначати перший звук у слові, розрізняти голосний та приголосний звук; вчити на слух визначати короткі й довгі слова; виконувати звуковий аналіз трьох звукових слів. Вправляти навички у складанні речень та їх схеми.

Тема. Тверді та м’які приголосні. Їх позначення.

Мета: закріплювати знання про слова-назви, слова-ознаки, слова-дії предметів; про  голосні та приголосні звуки; вміння визначати перший звук в словах; розрізняти м’які та тверді приголосні звуки; формувати вміння виконувати звуковий аналіз слів, які мають три, чотири фонеми. Повторити букви на позначення голосних.

Тема. Голосні, приголосні тверді та приголосні м’які звуки.

Буква М м.  Навички читання.

Мета: продовжувати формувати знання про те, що приголосні звуки поділяються на тверді та м’які. Закріплювати вміння визначати перший звук в словах. Продовжувати учити проводити звуковий аналіз. Спонукати дітей до самостійного пошуку шляхів виконання завдання.

Тема. Звуковий аналіз тризвукових слів.

Закріплення знань про речення.

Мета: продовжувати вчити визначати кількість звуків в слові; виконувати звуковий аналіз тризвукових слів; вправляти навички у складанні речень за картинками, записувати їх схематично; вчити на слух визначати кінцівку речення за текстом. Формувати навички.

 

Тема. Голосні, тверді та м’які приголосні звуки на початку, в середині та кінці слова.

Мета: продовжувати вчити дітей визначати заданий звук у словах, його місце (на початку, у середині, кінці слова); визначати перший звук у слові. Продовжувати вчити складати речення та записувати схематично. Закріпити знання про букву Н, вправляти у навичках читання.

 

Тема. Звуковий аналіз  слів, які мають чотири звуки. Слова омоніми. Навички читання.

Мета: вправляти в аналізі слів, які мають чотири звуки різної структури; продовжувати вчити розрізняти звуки за їх вимовою; дати уявлення про те, що в українській мові є слова, які звучать однаково, але мають різне значення; уявлення про те, як один звук змінює слово на інше.

Тема. Звуковий аналіз п'яти звукових слів. Роль звуків і букв у слові. Навички читання.

Мета: продовжувати вправляти навички звукового аналізу слів. Закріплення знань про слово, про роль звуків і букв у слові у слові. Знаходити заданий звук в словах, вправляти навичкам читання.

Тема. Склад. Поділ слів на склади. Звуковий аналіз слів.

Мета: ознайомити дітей з поняттям “склад”. Вчити дітей поділяти слова на склади різними способами. Вправляти навички виконання звукового аналізу слів, навички читання.

 

Тема. Поділ дво-  та трискладових слів на склади. Звуковий аналіз слів. Навички читання.

Мета: продовжувати вправляти навички поділу слів на склади, виконувати звуковий аналіз слів. Вправляти навички читання.

Тема. Звуковий аналіз слів. Поділ слів на склади. Навички читання.

Мета: продовжувати вправляти навички дітей робити звуковий аналіз слів, поділяти слова на склади та визначати кількість складів на слух. Вправляти у навичках читання.

Тема. Звуковий аналіз слів. Закріплення знань про склад.

Мета: продовжувати вправляти навички виконання звукового аналізу слів, визначати кількість звуків у словах, перший і останній. Закріплювати навички поділу слів на склади на слух та вміння записувати схематично. Вправляти навички читання.

Тема. Поділ слів на склади. Наголос.

Мета: вправляти навички поділяти слова на склади, називати їх. Ознайомити з поняттям наголос, наголошений склад, вчити визначати наголошений звук і склад. Продовжуємо виконувати звуковий аналіз слів.

 

Тема. Наголос, його місце у слові. Наголос при зміні слів.

Мета: продовжувати закріплювати вміння поділяти слова на склади, знаходити наголошений склад. Дати знання про те, що наголос може змінювати своє місце у слові  при зміні слів в однині та множині. Закріплювати навички читання.

Тема. Звуковий аналіз слів. Закріплення знань про речення.

Мета: продовжувати вправляти навички робити звуковий аналіз слів, розрізняти голосні, приголосні. Визначати наголос. Закріплювати знання про речення, складати речення за сюжетом казки, записувати схематично.

Тема. Звуковий аналіз слів. Закріплення знань про речення (продовження).

Мета: продовжувати закріплювати навички виконання звукового аналізу слів, визначати наголошений склад. Продовжувати вчити складати розповідь за картиною, використовуючи слова-назви, слова-ознаки, слова-дії предмета.

Тема. Звуковий аналіз слів. Словотворення. Закріплення знань про слово.

Мета: продовжувати вправляти навички звукового аналізу слова, визначати кількість звуків у слові, визначати наголос. Вчити утворювати спільнокореневі слова. Закріплювати знання про слова-ознаки. Складати невеличку розповідь за картинкою.

Тема. Звуковий аналіз слів. Закріплення знань про речення.

Мета: продовжувати вправляти навички виконання звукового аналізу слів, інтонування звуків, розрізняти приголосні тверді та м’які звуки, поділяти слова на склади. Продовжувати складати розповіді за картинкою, дотримуючись схем речень.

 

Тема. Звуковий аналіз слів. Закріплення знань про склад та наголос.

Мета: продовжувати закріплювати навички виконання звукового аналізу слів, поділу слів на склади, визначати наголос. Спонукати придумувати слова на заданий звук у грі “ланцюжок слів”. Вправляти у навичках читання.

 

Тема. Лікар Айболить. Повторення вивченого матеріалу.

Мета: продовжувати закріплювати навички виконання звукового аналізу слів, поділяти слова на склади, визначати наголос. Розрізняти слова-назви, слова-ознаки предметів, задавати до них питання. Розвивати вміння додавати склад і утворювати нове слово.

 

Тема. Звуки мови. Звук [ч]. Буква Ч. Звуковий аналіз. Повторення.

Мета: закріплювати знання дітей про звуки мови, розрізняти голосні, приголосні, визначати кількість звуків у словах, записувати звукову схему. Продовжувати інтонувати звуки у словах,  а саме звук [ч]. Вправляти навички читання.

bottom of page