top of page

Дослідники

Дитина у світі мистецтва

Музика

Тема. Музика природи

Мета: пригадати з дітьми де ми можемо зустрічатися з музикою; ознайомити дітей з композитором В. Подвала та його музичною загадкою Дятел, навчити за допомогою музичного твору визначити про кого саме співається, який настрій мелодії; за допомогою голосу імітувати звуки природи; прищеплювати за допомогою музики любов до навколишнього світу. 

Тема. Музичні загадки В. Подвали

Мета: продовжити відгадувати музичні загадки українського композитора, за допомогою настрою музики спробувати відгадати про яких лісових мешканців співалось; розвивати творчі здібності, увагу та пам’ять.

Тема. Пальчикова гра «Їжачок»

Мета: вивчити музичне привітання руханку «Добрий день!»; закріпити знання дітей про композитора В. Подвала та його музичні загадки, згадати яких лісових мешканців за допомогою музики зміг намалювати композитор, навчити дітей виконувати рухи правильно та послідовно, слідкуючи за дорослим; розвивати дрібну моторику пальців рук, творчі здібності.

Тема. Про що розповідає музика

Мета: навчити дітей за допомогою малюнків підставляти пропущені слова вірша, ознайомити дітей про що може розповісти музика; розвивати увагу та музикальний слух.

Тема. Дмитро Кабалевський «Три подружки»

Мета: вивчити з дітьми музичне привітання «Доброго ранку!», пояснити дітям що за допомогою музики можна передати настрій та характер людей; ознайомити з композитором Д.Кабалевським та його музичним твором «Три подружки», запропонувати дітям обрати частину твору який більше підходить до їх характеру.

Тема. Настрій музики

Мета: повторити слова пісні «Доброго ранку», згадати музичний твір «Три подружки», ознайомити дітей з поняттям «настрій музики», закріпити знання дітей про характер-настрій музики за допомогою твору Д.Кабалевського «Три подружки»; розвивати музикальний слух, пам’ять, увагу.

Тема. У кого день народження?

Мета:закріпити вміння дітей рахувати за допомогою прослуховування пісні; розвивати музикальний слух та увагу.

Тема. Види музичних інструментів

Мета:нагадати дітям поняття «музиканти», «інструментальна музика», ознайомити дітей з різними видами музичних інструментів і які інструменти належать до певної групи; розвивати увагу та пам’ять.

Тема. Руханка «Ми дощу не боїмося»

Мета: вчити дітей ритмічно рухатись під музичний супровід; розвивати швидкість, гнучкість, координацію; збагачувати емоційний досвід дітей за допомогою нових музичних вражень, передавати емоціями та рухами враження від музики.

Тема. Гра «Веселий ритм»

Мета: вчити поєднувати рухи тіла з музичним супроводом; сприяти розвитку слухового сприймання, слухової пам'яті, уваги; формувати та розвивати відчуття ритму.

Тема. Гра з цеглинками
Мета: вчити дітей ритмічно рухатись під музичний супровід; розвивати ритміку, музикальний слух, швидкість, координацію; збагачувати емоційний досвід дітей за допомогою нових музичних вражень, передавати емоціями та рухами враження від музики.

Тема. Музично-ритмічна вправа
Мета: вчити відбивати ритм за допомогою стаканчиків (довгих та коротких звуків) з музичним супроводом; сприяти розвитку слухового сприймання, слухової пам'яті, уваги; формувати та розвивати відчуття ритму.

Тема. Руханка «Джига-сніга»

Мета: учити поєднувати рухи тіла з музичним супроводом; сприяти розвитку слухового сприймання, слухової пам'яті, уваги; формувати та розвивати відчуття ритму.

Тема. Шумовий оркестр «Саночки»

Мета: закріпити знання про короткі та довгі звуки за допомогою музичних інструментів або їх замінників, розвивати музикальний слух, ритм, увагу, пам’ять.

bottom of page