Екопростір розвитку дитини
Природний світ: дитина у світі природи
Пізнавально-дослідницька діяльність
Мета: формувати вміння дітей помічати зміни у природі, які відбуваються на початку осені; закріпити назву першого осіннього місяця - вересень; вправляти в умінні малювати ягоди горобини ватною паличкою; розвивати спостережливість; виховувати естетичне сприйняття краси осінньої природи.
Мета: розвивати пізнавальний інтерес дітей, прагнення до активного пізнання природи, поглиблювати знання дітей про осінні квіти; формувати вміння логічно мислити.
Мета: закріпити уявлення про осінь, про другий місяць – жовтень; вчити розпізнавати його ознаки, сезонні зміни ; виховувати цікавість до навколишнього світу, природних явищ, які відбуваються восени.
Мета: розширити знання про диких тварин, їх особливості та спосіб живлення; закріпити знання про сезонні зміни в їх житті; вчити дітей розуміти та вживати узагальню вальне поняття «дикі тварини»; виховувати любов до природи.
Мета: продовжувати розширювати знання дітей про свійських тварин; учити описувати тварин; учити повторювати фрази, розвивати мовлення дітей; активізувати словник словами – назвами частин тіла, прикметниками та дієсловами, що передають основні характеристики тварин.
Мета: продовжувати збагачувати й систематизувати знання дітей про калину: про лікарські властивості калини; про те що ягоди являються їжею для тварин, людей. Продовжувати підтримувати та розвивати стійкий інтерес до пізнання природи. У малюванні закріпити навички малювання ватними паличками; розвивати творчу уяву, дрібну моторику рук.
Мета: закріпити уявлення про осінь, про останній місяць осені - листопад, вчити визначати осінні місяці, характерні ознаки.
Мета: уточнити знання дітей про гриби; вправляти в умінні розрізняти їстівні та отруйні для людей гриби; розвивати пізнавальний інтерес, творчу уяву, дрібну моторику рук.
Мета: навчити розрізняти об'єкти живої та неживої природи, узагальнити знання про ознаки живих організмів та умови для їх існування, взаємозв'язок між ними; розвивати спостережливість, увагу та пам'ять; виховувати любов до навколишнього середовища, естетичне сприйняття природи через віршовані твори.
Мета: ознайомлювати дітей із проблемою збереження довкілля, підвести до розуміння необхідності охороняти довкілля, розвивати почуття відповідальності за навколишній світ.
Тема. Не будемо природу ображати не будемо сміття розкидати
Мета: уточнити уявлення дітей про джерела виникнення сміття; підвести до необхідності підтримування чистоти в довкіллі; вчити групувати предмети за певними ознаками виховувати дбайливе ставлення до навколишнього середовища, охайність.
Мета: розширювати та поглиблювати знання дітей про зиму, про її характерні ознаки, про зимові розваги, про зимовий одяг та взуття; вчити дітей помічати красу зимового пейзажу.
Мета: поглиблювати й узагальнювати знання дітей про диких тварин в зимовому лісі; навчати виділяти й характеризувати особливості їхнього зовнішнього вигляду, поведінки, умов життя.
Мета: розширити знання дітей про весняні явища у природі, вчити бачити красу довкола себе, словами та емоціями; продовжувати знайомити дітей з першоцвітами; вчити дітей добирати прикметники; виховувати дбайливе ставлення до квітів та природи.
Тема. Спостереження за хом’яками
Мета: розширити та уточнити знання дітей про хом'яків (особливості зовнішнього вигляду, способу життя, харчування); познайомити дітей з поняттям «гризуни».
Мета: поглиблювання знання дітей про перші весняні зміни в природі; ознайомити з першими весняними квіти (підсніжник, пролісок, мати-й-мачуха); учити розпізнавати весняні квіти за зовнішнім виглядом; виховувати дбайливе ставлення до природи.
Мета: Розширювати та збагачувати уявлення про живу природу. Вправляти дітей у розв’язанні проблемних ситуацій. Виховувати у дітей основи екологічно-доцільної поведінки, дбайливе ставлення до природи.