Комунікативний розвиток особистості
Тема. Знайомство з новими друзями.
Мета: вчити дітей називати повні імена, утворювати ласкаві форми імен, вправляти у використанні кличної форми імені, спонукати до повторювання слів, розвивати мовлення ;вчити малювати предмети круглої форми пензликом та фарбою, зафарбовувати круг, не виходячи за контур, виховувати бажання малювати фарбами.
Мета: учити дітей розуміти зміст художніх творів, розвивати вміння відповідати на запитання вихователя за змістом віршованого твору;учити дітей наклеювати готові форми (круги) на аркуш паперу, користуватись пензлем та клеєм, серветкою, сприяти розвитку самостійності, охайності.
Мета: ввести в словник форми вітання та прощання, форми ввічливого прохання, подяки; формувати вміння орієнтуватися в назвах моральних характеристик; розвивати мовлення, уяву; виховувати стриманість, вміння слухати.
Продовжувати вчити скочувати пластилін і розплющувати пальцями надаючи форму мисочки; розвивати дрібні м’язи рук, уяви; виховувати акуратність.
Аплікація "Суничка для їжачка"
Мета: продовжувати вчити дітей розуміти зміст казки, вправляти в умінні відповідати на питання за текстом, навчати дітей прийомам аплікації (наносити клей на зображення, наклеювати елементи зображення у заданому порядку), сприяти розвитку самостійності, охайності.
Мета: активізувати словник дітей іменниками – назвами іграшок; виховувати інтерес до іграшок, та тримати їх у порядку; вчити дітей наносити відбиток пальчиком та предметом, передавши образ ведмедика; розвивати спостережливість, увагу; виховувати охайність.
Мета: розширювати уявлення про будинок, його складові, назви кімнат, їх призначення, збагачувати активний словник за темою, учити слухати й розуміти питання, вчити будувати відповідь на запитання за допомогою мнемосмужок, розвивати монологічне мовлення.
Тема. Вивчення вірша"Будиночок".
Мета: продовжувати вчити дітей розуміти віршований твір, збагачувати словник дітей, учити запам'ятовувати вірш за допомогою мнемокартинок та пальчикової гімнастики, продовжувати вчити прийомам ліплення, розвивати уяву, творчість під час процесу ліплення.
Мета: збагачувати активний словник дітей назвами меблів, учити складати речення зі сполучником -"для того, щоб", вчити вживати слова в множині у Р.в., вправляти у вживанні прийменників за, на, під, розвивати монологічне мовлення.
Мета: збагачувати знання дітей про предмети вжитку, зокрема меблі; підвести дітей до засвоєння узагальнювального слова «меблі», закріпити прийоми скочування маленьких кульок, вищипування маленького шматочка від великого, розвивати зорове сприйняття, виховувати бажання ліпити.
Мета: познайомити, розширити й уточнити знання дітей про фрукти та фруктові дерев, різновиди плодів, користь для здоров’я людини; вчити узгоджувати прикметники з іменниками у роду, числі та відмінку; розвивати увагу, уяву, зв'язне мовлення, мислення.
Мета: збагачувати активний словник дітей назвами фруктів та ягід, дати поняття про узагальнювальні слова, вчити вживати слова в множині у Н.в. та у Р.в, вчити утворювати прикметники від іменників, спонукати дітей до складання розповіді за зразком, розвивати монологічне мовлення.
Тема. Вивчення вірша "Яблучка".
Мета: учити дітей розуміти зміст художніх творів, розвивати вміння відповідати на запитання за змістом віршованого твору, спонукати дітей до запам'ятовування вірша за допомогою мнемотехніки;учити дітей наклад готові форми (кружечки) на обмежену площину, розвивати дрібну моторику, сприяти розвитку самостійності.
Мета: поглибити знання дітей про тварин, які живуть у лісі, дати знання про їхній зовнішній вигляд, та характер; вчити узгоджувати прикметники з іменниками; вправляти в умінні слухати вихователя, відгадувати загадки; розвивати пам'ять, увагу, уяву; виховувати турботливе ставлення до тварин, бажання допомагати іншим.
Тема: Слухання вірша "Зайці в полі варять борщ".
Мета: учити дітей розуміти зміст художнього твору, розвивати вміння відповідати на запитання за змістом віршованого твору; продовжувати навчати дітей прийомам аплікації, розвивати увагу, дрібну моторику, виховувати цікавість до аплікації.
Мета: збагачувати активний словник дітей на основі знань і уявлень про довкілля; закріпити слова-назви свійських тварин; дати уявлення про їхній зовнішній вигляд та характерні звички; вправляти дітей у вживанні дієслів; учити дітей розуміти, свідомо запам’ятовувати та виразно читати напам'ять прослуханий вірш віршований твір Олександра Олеся «Кицю, кицю де була?»
Мета: вивчення вірша за допомогою мнемотехніки, продовжуємо вчити наносити клей пензликом на підготовлені паперові форми та наклеювати на фон в певній послідовності, розвивати орієнтування на аркуші, цікавість до творчої роботи, виховувати охайність.
Мета: збагачувати активний словник дітей, вчити складати речення з однорідними членами , утворювати прикметники від іменників, учити вживати прийменники на, під, за, над, розвивати монологічне мовлення, бажання спілкуватися.
Тема. Вивчення вірша «Королева осінь».
Аплікація «Зачіска для чарівної осені»
Мета: збагачувати словник дітей, розучувати вірш за допомогою мнемотехніки, вчити працювати з природним матеріалом, вчити намазувати клей за допомогою пензлика, розвивати асоціативне мислення, почуття кольору, виховувати естетичні почуття, любов до природи.
Тема. Слухання вірша “Парасолі”.
Малювання ”Різнокольорова парасолька”
Мета: уточнювати знання дітей про парасолю, її властивостями, значенням в житті людини, продовжувати вчити розуміти зміст віршованого твору, відповідати на запитання за змістом, розвивати інтерес до нетрадиційного малювання - “штампування” губкою, вчити правильно розміщувати зображення на аркуші паперу, викликати бажання малювати.
Мета: збагачувати словник дітей на основі знань і уявлень про довкілля; систематизувати знання про ознаки пізньої осені; розвивати інтерес до художнього слова; учити відповідати на запитання який? яка?; учити утворювати прикметники зі словотвірним значенням із суфіксами -есеньк-, -ісіньк-, -юсіньк-; виховувати любов до природи рідного краю; уміння бачити красиве; учити створювати об’ємну аплікацію, композицію, продовжувати вчити наклеювати елементи, закріплювати знання про осінь, осінні явища; розвивати дрібну моторику рук, відчуття об’єму і форми, увагу; виховувати терпіння, старанність, самостійність.
Тема. Слухання казки "Як берізка листя роздарувала".
Мета: учити емоційно сприймати зміст казки, продовжувати вчити уважно слухати казку, запам'ятовувати подробиці, героїв, розвивати вміння відповідати на запитання за змістом твору; продовжувати залучати дітей до мистецтва, відтворювати колористику березового листя, поєднуючи різні кольори пластиліну, виховувати цікавість до процесу ліплення.
Мета: навчати уважно слухати текст, озвучувати слова - картинки обираючи малюнок, який відповідає значенню, і складати оповідання за серією картин; формувати навички утворювати прикметники від слів – назв тварин; розвивати мислення, увагу, спостережливість; виховувати старанність; продовжувати вчити дітей охайно наклеювати зображення на визначену частину аркуша, заповнюючи її відповідно до ігрового завдання; розвивати увагу, комунікабельність, асоціативне мислення, пам’ять, дрібну моторику рук, позитивне сприйняття художньої діяльності, сенсорні здібності, орієнтування на аркуші.
Мета: дати знання дітям про книгу: будову, види; познайомити з властивостями паперу; розвивати мислення, увагу, спостережливість; виховувати дбайливе ставлення до книг.
Тема. Вірш «Біля хатки» Л. Куліш-Зіньків. Аплікація «Зайчик»
Мета: учити слухати та розуміти віршований твір спонукати повторювати окремі слова, розвивати увагу, логічне мислення, мовленнєву активність, виховувати любов до природи; удосконалювати вміння складати цільний образ, формувати вміння створювати композицію, з різнорідних елементів на тлі.
«Як хлопчик хотів приголубити сніжинку»
Мета: вчити розуміти твір В. О. Сухомлинського; відповідати на запитання за прослуханим художнім текстом; поповнити словниковий запас дітей; розвивати увагу; пам'ять; виховувати любов до природи.
Мета: познайомити дітей з видами лісу, вчити розрізняти його: листяний ліс, хвойний ліс; розширити знання про ялинку та сосну, розглянути схожість та різницю між деревами; розвивати мислення, увагу, спостережливість; виховувати вміння милуватися красою
Продовжити знайомити дітей з нетрадиційною технікою малювання ялинки (соломинкою для коктейлю); розвивати наочно-образне мислення та уявлення; виховувати старанність, охайність.
Тема. На гостини до ялинки. Ліплення «Намистини для ялинки»
Мета: формувати вміння розрізняти на слух слова пароніми та ігрові музичні інструменти за звучанням; розвивати фразове мовлення на основі плавного подовженого видиху, слухову увагу; закріплювати вміння скочувати кульку круговими рухами долоні; заохочувати дітей до творчості та уяви.
Тема. Мій собака. Аплікація «Будка для собаки»
Мета: поповнювати словниковий запас дієсловами, прикметниками, прислівниками; удосконалювати слухову увагу, сприяти розвитку логічного мислення; розвивати розповідне мовлення, формувати вміння складати невеличку розповідь.
Продовжувати вчити дітей складати та наклеювати зображення предмета з трьох частин, розташування їх за порядком; закріплювати вміння акуратно користуватися клеєм; розвивати пізнавальну активність; виховувати дбайливе ставлення до тварин.
Тема. Транспорт. Аплікація «Потяг».
Мета: розширити знання дітей про найпоширеніші види транспорту та засоби пересування на них, поглиблювати їхні знання про навколишній світ; поповнювати словниковий запас дієсловами, прикметниками, прислівниками; формувати вміння складати невеличку розповідь; сприяти розвитку уваги та творчої уяви.
Продовжувати вчити дітей складати та наклеювати зображення предмета з декількох частин, розташування їх за порядком; закріплювати вміння акуратно користуватися клеєм; розвивати пізнавальну активність; виховувати допитливість.
Тема. Слухання вірша І. Блажкевича «Взимку»
Мета: учити дітей емоційно відгукуватися на образний зміст і поетичну форму вірша, активізувати словник дітей іменниками-назвами птахів викликати інтерес до спілкування за темою; вчити користуватись трафаретом, створюючи зображення годівниці нетрадиційним способом.
Мета: познайомити дітей із загадковим світом навколоземного простору (небо, сонце, місяць), через художній твір дати елементарне знання про те, що сонце видно вдень, а місяць вночі, що місяць постійно змінює свою форму, розвивати зв’язне мовлення, пам'ять, виховувати інтерес до довкілля. Продовжувати вчити наносити фарбу за допомогою губки, змішуючи водою кольори, познайомити з технікою розбризкування за допомогою пензлика та олівця.
Мета: збагатити уявлення дітей про побутові прилади, учити відповідати на запитання, підтримувати діалог; збагачувати словник словами - антонімами; розвивати мовне дихання; продовжувати вчити дітей узгоджувати слова у реченні у роді, числі, відмінку. закріплювати прийоми наклеювання готових форм. виховувати дбайливе ставлення до свого здоров'я та дотримання правил безпеки.
Мета: розвивати мовлення дітей, формувати вміння вчити напам’ять вірші, продовжити вчити відповідати на запитання; продовжити вчити дітей елементарних прийомів в композиції під час викладання образу предмета, наклеювати їх, розвивати творчу уяву та уважність.
https://www.youtube.com/watch?v=ik8YoBmviMA
Тема. Смачна та добра каша. Аплікація «Візерунок на каструлі»
Мета: подовжити знайомити дітей з предметами найближчого оточення, уточнити в словнику дітей назви предметів кухонного посуду;вчити дітей утворювати прикметники від заданих іменників, вжити імена у кличній формі; продовжувати удосконалювати вміння елементарних прийомів композиції під час аплікації викладання візерунка на формі; розвивати творчу уяву, фантазію; виховувати охайність.
Тема. Слухання вірша Юлія Смаль «Хмаринки».
Мета: продовжити знайомити з літературними творами поетів рідного краю; продовжувати вчити дітей вміння слухати та обговорювати зміст твору; розвивати логічне мислення, мовленнєву та пізнавальну активність, увагу; виховувати інтерес до слухання літературних творів; учити дітей елементарних прийомів композиції під час викладення обличчя для хмаринки; що складається з елементів різної форми та величини, наклеювати їх на площинне зображення; розвивати логічне мислення, дрібну моторику рук, тактильні відчуття; виховувати самостійність, інтерес і радість від кінцевого результату.
Тема. Вірш "Вдячна киця" І. Січовика
Мета: продовжувати вчити слухати та обговорювати зміст твору; учити ліпити мишку, передаючи будову, з'єднувати частини між собою; розвивати мовленнєву та пізнавальну активність, увагу, дрібну моторику рук; виховувати доброзичливість.
Тема: Корисні ласощі. Ліплення «Тістечко»
Мета: дати поняття про корисні й шкідливі для здоров’я харчові продукти; формувати елементарні уявлення про вітаміни та їх значення; активізувати вживання слів-ознак, вправляти в утворенні пестливих прикметників; удосконалювати розповідне мовлення, учити засвоювати зміст казки; вчити ліпити тістечко з пластиліну та прикрашати візерунком; закріпити різні прийоми: скачування, сплющення, розкачування; розвивати відчуття форми; виховувати прагнення робити самостійно.
Тема. Вірш «Котики вербові» А.Камінщук. Аплікація «Вербові котики»
Мета: формувати пізнавальний інтерес до живої природи рідного краю; прищеплювати цікавість до художнього слова, дитячої поезії; вправляти в умінні скручувати із вати кульки; розвивати естетичні почуття, вміння створювати художні образ.
Тема. Слухання вірша В.В.Мороз «М’ячик». Аплікація «М’ячики»
Мета: продовжити вчити дітей слухати та розуміти віршований твір; розвивати здатність розуміти мораль вірша; закріпити дотримання техніки безпеки про місця ігор з м’ячем; учити дітей складати та наклеювати зображення м’ячів з двох частин, розташовувати їх за величиною; спонукати до самостійності; розвивати мислення, дрібну моторику; виховувати акуратність у роботі.
Тема. Мандрівка паперового кораблика
Мета: розширювати уявлення дітей про весну, її ознаки; учити відповідати на запитання,
підтримувати діалог; розвивати словесно-логічне мислення; збагачувати словниковий запас за темою, активізувати в мовленні слова-дії, слова-ознаки; продовжувати вчити дітей добирати риму до слів; формувати навички словоутворення назв-іменників, використовуючи пестливі суфікси; вправляти у правильності вимови за допомогою чистомовок; виховувати спостережливість, уважність, позитивне емоційне ставлення до явищ природи навесні.
Тема. Читання вірша Г. Демченко «Синичка». Ліплення «Синичка»
Мета: удосконалювати вміння уважно слухати та розуміти вірш, відповідати на запитання; формувати уявлення про птахів, порівнювати їх; вчити ліпити пташку, активізувати засвоєні способи ліплення і прийоми оформлення виробу; розвивати спостережливість, відчуття форми, пропорцій; виховувати зацікавленість до пташок.
Дидактична гра «Закінчи речення» Ліплення «Горщик із квітами»
Мета: розвивати уміння добирати і вживати слова іменники; розширити словниковий запас; виховувати допитливість, вміння працювати за словесною інструкцією.
Мета: продовжувати розширювати уявлення про найбільш поширені види комах нашої місцевості; закріпити їх назви; вправляти у вживанніслів-ознак, слів-синонімів; продовжувати ознайомлювати дітей зі звуками мовлення, повязуючи їх з конкретним образом; учити правильно вживати різні відмінкові форми особових займенників; вправляти у вживанні іменників з прикметниками, у звуконаслідуванні; закріпити прийоми ліплення.
Тема. Оповідання К. Ушинського «Два козлики». Ліплення «Козлик»
Мета: учити уважно слухати текст, оцінювати вчинки героїв; сприяти емоційно-активному сприйняттю оповідання; розвивати навички самозбереження на прикладі чужих помилок, логічне мислення, зацікавленість; продовжуємо вчити скочувати кульки, створювати заданий образ.
Тема. «Берізонька-красуня». Аплікація «Берізка»
Мета: продовжити знайомити дітей з об’єктами природного довкілля, звертати увагу на весняні зміни в природі; збагачувати словниковий запас; активізувати вживання антонімів; розвивати зв’язне мовлення; вчити створювати виразний образ берізки, познайомити з прийомом аплікації і скручування; розвивати почуття форми і композиції; виховувати інтерес до яскравих явищ у природі.
Тема. «Щоб були ми спритними» Ліплення «М'ячики»
Мета: учити дітей називати предмети та їх ознаки, властивості; формувати вміння правильно будувати речення; розвивати мовлення, уяву; формувати уявлення про користь від гри спортивними іграшками; удосконалювати вміння ліпити предмети округлої форми; виховувати інтерес до рухливих ігор.
Тема. Слухання вірша Ігоря Січовика «Чарівне яйце». Малювання «Розмалюємо яйце»
Мета: збагачувати уявлення дітей про народні традиції святкування свят; учити дітей слухати та розуміти вірш; учити дітей розмальовувати візерунком яйце, ритмічно наносити крапки, квіточки (соломинкою для коктейлю, ватними паличками); розвивати мовленнєву та пізнавальну активність; виховувати інтерес до народних традицій.