top of page

Дослідники

Комунікативний розвиток

Тема: Авторська казка сучасної  казкарки Ірини  Сонечко «Троє поросят» (за мотивами  однойменної  англійської народної казки).

Мета: Познайомити дітей з  поняттям - казкар, художник-ілюстратор. Нагадати  про класичних  українських, іноземних казкарів та сучасних  дитячих письменників України. Показати, що кожен художник -ілюстратор має свій власний почерк. Вчити слухати та розуміти  зміст віршованої  казки. Правильно оцінювати вчинки  героїв; відповідати на запитання повними реченнями. Запропонувати переказати казку своїми словами, орієнтуючись на ілюстрації до казки. Розвивати зв’язне мовлення. Виховувати інтерес до сучасної  дитячої  літератури.

Тема.  Спогади про літо. 

Мета: розширювати уявлення про літо, його ознаки; учити відповідати на запитання, підтримувати діалог; вчити використовувати інтонацію; збагачувати словниковий запас за темою; учити вживати порівняльні звороти зі сполучником "наче".

Тема: Слухання вірша Олени Пчілки "Як швидко літо промайнуло". Малювання "Айстри"

Мета: вчити дітей емоційно сприймати образний зміст поетичного твору; удосконалювати вміння розуміти й відтворювати образні вислови з тексту; розвивати увагу, пам'ять, здатність робити висновки; вчити малювати осінні квіти "айстри" передаючи форму та колір; розвивати дрібну моторику рук; виховувати любов до краси.

Тема. Переказування казки М. Коцюбинського "Про двох цапків".

Мета: навчити дітей  переказувати оповідання близько до тексту; вправляти в складанні складнопідрядних речень зі сполучником “для того”; виховувати доброзичливість. 

Тема. Ми - українці.

Мета: продовжувати формувати знання дітей про Україну; повторити назву рідного міста; вправляти у вживанні слів - назв предметів українського національного одягу; закріплювати вміння правильно утворювати множину  у родовому відмінку; учити створювати об'ємне рельєфне зображення, закріплювати навички роботи з пластиліном (скочування, розкочування, розплющування, відривання, поєднання); виховувати у дітей любов до своєї Батьківщини.

Тема. Слухання казки. Малювання колосся пшениці.

Мета: продовжувати вчити слухати та розуміти зміст казки, емоційно сприймати; закріплювати вміння відповідати на запитання за змістом твору; формувати розуміння морального змісту казки; вчити передавати характерні ознаки колосся пшениці. Удосконалювати образотворчу техніку у предметному малюванні.

 

Тема. Життєдайний хліб.

Мета: продовжувати формувати уявлення дітей про важливу роль хліба в житті кожної людини; знайомити дітей із загадками, поповнювати активний словник прикметниками; вправляти у правильному вживанні іменників у родовому відмінку множини; продовжувати вчити дітей запам’ятовувати текст з використанням мнемо таблиці. Дослід. Як працюють дріжджі.

Тема. Птахи нашого міста.

Мета: продовжувати збільшувати активний словник дітей за темою; вправляти у навичках відповідати на запитання повними реченнями; вчити утворювати назви дитинчат птахів, дієслів від наслідувальних слів.

Тема: Осінній врожай.                                      

Мета: навчати складати розповідь за планом вихователя, за картиною; збагачувати словниковий запас; добирати синоніми, утворювати споріднені слова "овочі", "городина", "врожай"; продовжити вчити складати описові розповіді за схемою.

Тема: Українська народна    казка "Коза-дереза".

Мета: підвести дітей до розуміння жанрових особливостей казки; навчати емоційно-образного сприйняття змісту казки, оцінювання характеру і вчинків героїв; вчити переказувати казку за змістом; розвивати увагу, зосередження, мислення; виховувати сміливість, кмітливість.

Тема. Професії.

Мета: поглиблювати знання дітей про різноманітний світ професій, активізувати словник дітей словами - назвами професій, словами - діями, які виконують люди різних професій, вчити складати речення за картинками - підказками, відповідати на питання, розвивати зв'язне мовлення, виховувати позитивне ставлення до професій.

Тема. Одяг. Взуття.

Мета: продовжувати активізувати словник дітей узагальнювальними словами: одяг, взуття, головні убори. Вправляти в умінні складати речення зі сполучником - а, добираючи протилежні слова за значенням; утворювати прикметники від іменників. розвивати монологічне мовлення під час складання розповіді.

Тема. Одяг.

Мета. Збагачувати словниковий запас дітей згідно з темою. Учити утворювати словосполучення з відносними  прикметниками від іменників, закінчувати речення використовуючи дієслова (слова - дії),

які стосуються одягу, розвивати зв'язне мовлення, пам'ять, увагу. Виховувати дбайливе ставлення до одягу.

Тема. На порозі вже зима.

Мета: збагачувати словниковий запас за темою. Активізувати словник словами ознаками, складати пояснювальні речення зі сполучником - тому, що. Вчити складати описову розповідь за картиною.

Тема. Малювання рукавиці

Мета: спонукати дітей до творчості; вчити створювати візерунки за допомогою вже знайомих способів (пряма та хвиляста лінія, мазок, крапка); вправляти навички малювання сніжинок; сприяти розвитку естетичного смаку.

Тема. Дидактична вправа “Склади речення”.

Мета: Вправляти вміння складати речення за мнемосмужками на зимову тематику. Розвивати зв’язне мовлення.

 

Тема. Диво-дивне театр.

Мета: ознайомити дітей з професіями театрального мистецтва. Вчити відповідати повними реченнями. Повторити правила поведінки у театрі. вчити складати розповіді за малюнками.

Тема. Білий ведмідь.

Ліплення “Білий ведмідь”

Мета: продовжувати збільшувати активний словник до теми. Вчити відповідати повними реченнями на запитання на основі набутих знань. Закріплювати способи ліплення, співвідносити частини за розмірами та пропорціями.

Тема. Казка “Кольорова Арктика”. Малювання “Північне сяйво”

Мета: продовжувати вчити дітей розуміти зміст сучасного художнього твору, емоційно відгукуватися на образний зміст казки; відповідати на запитання за змістом. Ознайомити  технікою малювання “по мокрому паперу”.

Тема. Мешканці води. Риби.

Мета: продовжувати збагачувати словник дітей до теми. Утворювати прикметники від іменників. Складати порівняльне речення. Вчити складати описову розповідь за схемою. Розвивати монологічне мовлення.

Тема. Посуд.

Мета: продовжувати збільшувати активний словник до тети. Вправляти в умінні називати матеріал, якого виготовлений посуд. продовжувати вчити складати пояснювальні речення. вчити складати розповідь за картинкою за запитаннями.

 

Тема. Побутові прилади.

Мета: продовжувати збагачувати активний словник за темою. Вчити відгадувати загадки. Узгоджувати слова у речення. Продовжувати вчити складати розповідь про знайому річ.

 

Тема. Меблі.

Мета: продовжувати активізувати словник за темою. Ознайомлювати з різними значеннями багатозначних слів. продовжувати вдосконалювати пам’ять дітей за допомогою вивчення віршів, за мнемотаблицею.

Тема. Професії лікарів.

Мета: продовжувати активізувати словник за темою. Вправляти у називанні професій лікарів, складати порівняльні речення. Вчити складати розповідь з власного досвіду.

Тема. Професія - військовий.

Мета: продовжувати активізувати словник за темою. вчити утворювати прикметники від іменника. Вправляти у вживання дієслів у множині. Продовжувати вчити складати прості поширені речення з означеннями Удосконалювати вміння відповідати на запитання.

Тема. Вірш, рима, лічилка.

Мета: ознайомити дітей з поняттям рима. Вчити добирати рими до слів. Продовжувати знайомити з малими літературними жанрами - лічилки. Вправляти в умінні вивчити лічилку на пам’ять за допомогою мнемотаблиці.

Тема. Весна.

Мета: продовжувати збагачувати словниковий запас за темою. Активізувати в мовлення слова-ознаки. Вправляти в умінні складати порівняльні речення. Продовжувати вчити розуміти зміст віршованого твору, відповідати на запитання за змістом вірша.

Тема. Загадки. Прислів’я.

Мета: продовжувати ознайомлювати з малими народними формами. Вчити добирати риму до слів, складати пояснювальні речення. Виховувати інтерес до художніх творів.

Тема. Комахи.

Мета: продовжувати активізувати словник за темою. Вправляти у назвах комах. Продовжувати вчити складати речення з однорідними членами. Відповідати на запитання за змістом вірші.

Тема: Праця людей навесні.

Мета: продовжувати збагачувати активний словник за темою. Вправляти в умінні складати розповідь за зразком, за допомогою мнемотаблиці.

Тема. Космос.

Мета: продовжувати розширювати уявлення дітей про професію космонавт. Вправляти в умінні будувати речення з однорідними членами. Активізувати словник словами-антонімами. Продовжувати розвивати монологічне мовлення.

Тема. Наземний транспорт.

Мета: продовжувати активізувати словник за темою. Стимулювати вживання речень з однорідними членами, вправляти в умінні узгоджувати слова в реченні. Розвивати пам'ять, фонематичний слух під час вивчення скоромовки за мнемотаблицею.

bottom of page